פוענח ניסיון הצתת רכב אבטחה בסילוואןהיום תוגש הצהרות תובע כנגד חשוד תושב סילואן שביצע מארב מתוכנן והשליך יחד עם שני חשודים נוספים בקבוק תבערה לעבר רכב אבטחה וגרמו לשרפתו

ממצאי החקירה המאומצת והמורכבת ביססו תשתית ראייתית שהצביעה על תכנון מקדים, הגעה למקום עם חומר דליק תוך תיזמון השלכת בקבוק התבערה. כל זה מעיד על המסוכנות ועל כוונת החשוד להוציא לפועל פיגוע ובכך לגרום לפגיעה בחיי אדם. משכך פעלה המשטרה בכל הכלים העומדים לרשותה על מנת לפענח, לעצור ולהביא לדין את החשודים במעשה.


בשל חומרת האירוע הטיל מפקד מחוז ירושלים את החקירה על היחידה מרכזית שכאמור תוך מספר שעות מקרות האירוע, נעצרו חשודים ומעצרם הוארך.

בתאריך 6.8.17 הוזעקו כוחות משטרה לאחד הצמתים המרכזים בסילוואן וזאת בעקבות אירוע בו רכב אבטחה נשרף כליל כתוצאה מבקבוק תבערה שהושלך לעברו. שני המאבטחים שישבו ברכב הצליחו להיחלץ ממנו ללא פגע ויחד עם צוותי כב"ה כובתה האש.עוד באותו הלילה נערכה משטרת ישראל בכוחות מבצעיים ופעלה בתוך הכפר. במקביל לעבודת חוקרי המשטרה שסגרו הזירה, אספו ממצאים ועדויות, נאסף מודיעין מדויק שהצביע על שלושה חשודים שנעצרו בבתיהם עוד באותו הלילה.

שלוש החשודים, בהם שני אחים, נחקרו ביחידה המרכזית. מעצרם הוארך והיום הוגשה הצהרת תובע כנגד החשוד המרכזי.

מחקירתם עלה כי החשוד ביצע את המיוחס לו תוך תכנון מוקדם, לפיו הוא ונוספים שהיו עימו הבחינו ברכב האבטחה שהגיע לצומת מרכזי והאט נסיעתו. בשלב זה אחד החשודים שפך חומר דליק לעבר החלק הקדמי של הרכב (מכסה המנוע ושמשה קדמית) ומיד לאחר מכן הושלך בקבוק תבערה שפגע ברכב וגרם תוך שניות לשריפתו.

כאמור המאבטחים מיד נחלצו מתוכו ללא פגע והשריפה כובתה.

לאורך התקופה האחרונה פעלה משטרת ישראל במטרה לפענח, לאסוף ראיות מדויקות ולהגיע לכל מי שידו מעורבת בהפרות סדר אלימות ובכל ניסיון לפגוע בחיי אדם.

במסגרת זו ומאז הפיגוע בהר הבית, עצרה המשטרה 72 מפירי סדר שהשתתפו בהתפרעויות האלימות והקשות במזרח ירושלם. 44 מהם נעצרו עד תום ההליכים והוגשו כנגדם כתבי אישום.

הלילה נעצרו בסילוואן 3 חשודים נוספים שהיו מעורבים בהתפרעויות האלימות ובהפרות הסדר במבצע מעצרים של כוחות משטרה ומג"ב. החשודים נעצרו עפ"י צווי מעצר שהוצאו על יגי בית המשפט והובאו לחקירה במרחב קדם.

  
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה