לא שוכחים את השוטרים שנהרגומפגש מרגש ויוצא דופן התקיים אתמול בכותל המערבי בין מפכ"ל המשטרה ומפקד מחוז ירושלים עם הוריהם
של כמיל שאנן ועפיף סיתאוי שנהרגו בעת מילוי תפקידם בפיגוע בהר הבית

אתמול (רביעי) הגיעו לכותל המערבי, שכיב שאנן אביו של כמיל ז"ל ועפיף סיתאוי אביו של  האיל ז"ל שנהרגו בעת מילוי תפקידם בפיגוע בהר הבית, ונפגשו עם מפכ"ל המשטרה, רנ"צ רוני אלשיך, מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, מפקד מרחב דוד, תנ"צ דורון תורג'מן ועם המפקדים ושוטרי מרחב דוד בהם שוטרי יחידת המקומות הקדושים. 

מפכ"ל , רנ"צ רוני אלשיך: "יש לנו אחריות על החיים של השוטרים שלנו, יש לנו אחריות על חיים של אזרחים ותיירים שמבקרים בהר הבית, ולכן אנחנו נעשה כמיטב יכולתנו ואפשר לסמוך על המפקדים. אני רואה מאז הפיגוע את ההתנהלות, אני רואה את ההבנה והחכמה של המפקדים, את המנהיגות והנחישות ויש לנו על מי לסמוך. יש לנו שוטרים מצויינים ומסורים".

מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי: "במפגש הזה שאני מאוד מתרגש באנו לנחם ואנחנו מרגישים שאתם מחזקים אותנו.זה שהגעתם היום למעמד הזה זה משהו שאי אפשר לתרגם אותו.אני הרגשתי את זה מהיום הראשון שנפגשנו , סוג של חיבור שקשה מאוד להבין אותו. באופן אישי אני רוצה להגיד לכם תודה שבאתם לחזק אותנו ולתת לנו את הכוח להמשיך".

סנ"צ אבי כהן, סגן מפקד מרחב דוד: "מרבית הדברים שעשינו, תמיד התמונות של הילדים עמדו לפנינו, זה ילווה אותנו עד הסוף ,כל פינה שאנו מסתובבים בהר ועוברים כל אחד לוקח איתו משהו, אתה זוכר משהו קטן והכל מתחבר לתמונה כוללת" .

דורון תורג'מן, ממ"ר דוד: "היום זהו היום ה- 20 לנפלם של האיל וכמיל ז"ל שנלחמו באומץ לב עם אותם שלושה מחבלים. אנו מדברים עליהם כמעט כל יום. אנו רואים אותם כמעט בכל פעולה. צריך לזכור שאנו נדרשים להישאר מקצוענים, ערכיים ומכבדים" .

שכיב שאנן: "כמיל והאיל אינם יותר. אתם חבריהם, שותפיהם למשמרות, אלה שישארו איתנו בזמן שעשו את המשימה הקדושה שאתם ממשיכים לעשות, אתם המחליפים שלהם, אתם הבנים שלנו. אנחנו אוהבים ומחבקים אתכם ואתכן. הבת היא בת שלנו והבן הוא בן שלנו. אל נא תישברו. אל תספקו לבני העוולה שרצחו את החברים שלכם את המטרה שלהם. אנחנו סומכים עליכם, מאמינים בכם ובמפקדים שלכם".
 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה