היום מצעד הגאווה בירושלים: במשטרה נערכים בכוחות מתוגבריםהבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות יפיק, זו השנה ה-16, את מצעד הגאווה בעיר. המצעד יתקיים היום (ה') ויוקדש לקשר שבין הדת לקהילת הלהט"ב, להלן הסדרי התנועה

היום (ה') יתקיים מצעד הגאווה בירושלים בהפקת הבית הפתוח לגאווה וסובלנות בעיר. השנה, נושא המצעד יוקדש לקשר שבין דת ולהט"ב במטרה להעלות לסדר היום הציבורי את הקשיים אותם חווים חברי הקהילה הדתיים והמסורתיים ולעורר שיח פתוח בין אנשי דת, דתיים והציבור הרחב עם חברי הקהילה בעיר. את נושא המצעד בחרו "צעירי הבית הפתוח", בני נוער פעילים אשר מרגישים את המתח הקיים בין אופייה הדתי של עיר הבירה לבין חברי הקהילה בירושלים, בחיי היומיום.

במצעד, יחגגו גם בבית הפתוח לגאווה ולסובלנות 20 שנות פעילות במסגרתן נאבקו למען זכויות שוות לחברי הקהילה הגאה בירושלים ובכל הארץ.יונתן סינדל:פלאש 90

את המצעד ינחו המגישים דרור רפאל ולירון ויצמן ויופיעו הרכב "פאות קדושות", מיכל אמדורסקי ואמנים נוספים.

כמו כן, במהלך הערב, יוקדש שיר לזכרו של אמיר פרישר גוטמן שהלך לעולמו לפני כשבוע, אמיר עתיד היה להיות מנחה המצעד ולקח חלק פעיל בבניית תכניות המצעד ופעילות גיוס האמנים למצעד.

מסלול המצעד, יהיה מהארוכים בעיר אי פעם, ייצא מגן הפעמון, יעבור בנקודת הרצח של שירה בנקי ימשיך בקרן היסוד דרך רחוב הלל עד לגן העצמאות. ההתכנסות בגן הפעמון תחל מהשעה 17:00 והצעדה תחל ב-18:00.

"מזה 20 שנים פועל הבית הפתוח על מנת להילחם על זכויותיהם של חברי קהילת הלהט"ב בעיר הבירה. במהלך השנים הגענו להישגים רבים בעיר ויצרנו גשר בין קהילות שונות בעיר לבין חברי הקהילה הגאה, אך לצערנו העשייה למען שוויון זכויות, עדיין לא תמה, חברי הקהילה עדיין סובלים מאפליה ומיחס מזלזל שנובע בעיקר מחוסר ידע ודעות קדומות, רק בשבועות האחרונים נשמעו קולות רבים המעידים על בורות וחושך והשיח הזה רווח בקרב אוכלוסיות רבות בישראל" מוסרת שרה קלה מנכ"לית הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות "הנושא שנבחר השנה לעמוד במרכזו של המצעד בוער בלבבותיהם של חברי הקהילה בעיר ומדבר לקהל רחב של אנשים שסבלו ועדיין סובלים מאטימות והשפלות בשל נטייתם המינית, רק לפני כשנתיים אירע במצעד הירושלמי רצח מתועב אשר נעשה ממניע "דתי" לכאורה, מטרתנו היא להראות שבין הדת למעשים הללו אין כל קשר, אנו מכבדים את הדת וקוראים לשיח פתוח" הוסיפה.

המשטרה השלימה היערכותה לקראת 'מצעד הגאווה' מאות שוטרים, לוחמי מג"ב, כוחות תגבור ומתנדבים יתפרסו החל משעות הצהריים לאורך ציר הצעדה, במקומות הכינוס וברחובות הסמוכים לשמירה על בטחון המשתתפים, שמירת הסדר הציבורי ומהלכה התקין של הצעדה, שבה ישתתפו עפ"י המארגנים אלפי חוגגים.
 

להלן פירוט מסלול הצעידה והסדרי התנועה:
הצועדים יתכנסו בגן הפעמון ובשעה 18:00 ייצאו בצעידה במסלול הבא:                      
גן הפעמון- פלומר - רח' קרן היסוד- רח' קינג ג'ורג'– רח' הילל – רח' מנשה בן ישראל - גן העצמאות.
במסגרת הערכות המשטרה, וכחלק מהפעילות לשם שמירה על הסדר הציבורי, שלום הציבור ובטחונו, וכן בהתאם להוראות חוק הסמכויות לשם שמירה על בטחון הציבור, תערוך המשטרה בידוק לבאי המצעד בכניסות לאירועי המצעד, כפי שנקבעו ותואמו עם מארגני המצעד.
לא תותר כניסה למתחמי המצעד (שטח הכינוס, תוואי המצעד ושטח סיום המצעד) עם כלי נשק מכל סוג.
כניסה למסלול המצעד תתאפשר אך ורק דרך שטח הכינוס בגן הפעמון וכיכר פריז.
יציאה ממסלול המצעד תתאפשר במקומות שפורטו לעיל וברח' ההסתדרות - הלל.
לא תתאפשר כניסה ויציאה למסלול המצעד שלא במקומות שפורטו לעיל (פרט למקרים חריגים).

להלן הסדרי התנועה:
החל מהשעה 16:00 המשטרה תסגור את רחובות הצעדה :
רח' קרן היסוד- פלומר - רח' קינג ג'ורג'– רח' הילל – רח' מנשה בן ישראל.
וכן יסגרו לתנועה גם הרחובות המובילים אליהם כולל רחוב אגרון, הילל , קינג ג'ורג' מקרן היסוד ועד רח' בארי .
חנייה המיועדת לנכים - סמוך לגן הפעמון הכניסה מדרך בית לחם.
הכבישים ייפתחו בהתאם להתקדמות הצועדים.
לאור העומסים הצפויים, הנהגים מתבקשים לגלות סבלנות ולהישמע להוראות השוטרים, ולהיות קשובים לדיווחים שיועברו באמצעות התקשורת. המשטרה תפעל בנחישות כנגד כל גורם אשר ינסה להפר את הסדר ומהלכה התקין של המצעד. המשטרה תציב שוטרים גלויים וסמויים לשמירת הסדר, ואבטחת האירוע ובטחון המשתתפים.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה