חברת החשמל קיימה לראשונה סדנת בטיחות בחשמל לילדים לקויי ראייה בבית חינוך עיוורים בירושלים. הסדנה, התקיימה במסגרת התוכנית החינוכית לבטיחות ושימוש מושכל בחשמל – "נתיב האור", בהדרכת מנהל התוכנית עוז עזריאלי, עובד לקויי ראייה אייל נייפלד ומתנדבים ממחוז ירושלים של החברה.

הסדנה הותאמה והונגשה בסיוע עמותת "מגדל אור" – מרכז רב-שירותי המסייע לקידום אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון, לקראת תפקוד עצמאי ושילוב בתעסוקה, כאשר במקום חוש הראייה הופעלו חושים אחרים – הריח והשמיעה. לדוגמא; במקום ליצור חשמל ולהאיר נורות, חוללו הילדים בגנרטור והפעילו פעמון בהפעלת חושי השמיעה כתחליף לראייה. במטרה להמחיש את הסכנה משקע חשמל חרוך ושרוף, המדריכים הפעילו מלחם, שרפו שקע חשמלי והעבירו בין החניכים על מנת שיוכלו לזהות את הריח שמצביע על סכנות בחשמל.

מנהל תכנית "נתיב האור" של חברת החשמל עוז עזריאלי: " זוהי חלק משליחות 'נתיב האור' להגיע לכלל ילדי ישראל, היות וחשמל עלול להיות מסוכן בשימוש לא מושכל או לא בטיחותי. התוכנית הונגשה והותאמה לילדים לקויי ראייה על מנת שגם הם יוכלו להיות זהירים ובטוחים בסביבה של חשמל. במיוחד בימי החופש הגדול".


תמונה: דוברות חברת חשמל