קייטנת החודש ה- 12לראשונה בירושלים: עיריית ירושלים פותחת את ההרשמה לפיילוט ראשון מסוגו לקייטנת אוגוסט בגנים העירוניים. עלות הקייטנה תעלה 850 ש"ח למשתתף. עופר ברקוביץ, סגן ראש העיר "מטרת המהלך הקלה על ההורים והמשפחות, וצמצום הפער בין החופשות במערכת החינוך לבין החופשות במשק"

לאחר חודשים של עבודה מאומת במסגרת יוזמה של סגן ראש העיר, עופר ברקוביץ בשיתוף עם נציגי ארגון ההורים יוצא פיילוט לקייטנות אשר יופעלו במהלך השבועיים הראשונים של חודש אוגוסט לדרך. לתכנית נבחרו 100 גני ילדים ברחבי העיר, מספר גנים מכל אזור.

התכנית מיועדת לתלמידי הגנים העירוניים בלבד ותפעל בין התאריכים י' באב - כ"ג באב,  2-15/8/17 לא כולל ימי שישי בין השעות 07:30-16:00, סך הכל 10 ימים.

ישראל אליסף מנהל (שותף) תחום הגנים בארגון ההורים למערכת החינוך בירושלים: "השנה בחודש אוגוסט הורי הגנים יוכלו ללכת עוד שבועיים לעבודה בידיעה שיש לילדים פתרון ראוי. היוזמה לקייטנות בגנים העירוניים בחודש אוגוסט התאפשרה הודות למאמצים רבים של הדרג המקצועי במינהל החינוך בעירייה ביחד אתנו נציגי ארגון ההורים. היו כמה מגבלות לא פשוטות ואנו מקווים שהצלחנו להתגבר על כולם ושתהיה לילדי הגנים קייטנה איכותית וראש שקט להורים."

עופר ברקוביץ "אני גאה מאוד שאנחנו מצליחים לממש את יוזמת הקייטנות בגנים בחודש אוגוסט. הפנייה אלי מאמא לילד בגן בשנה שעברה, שביקשה לאפשר קייטנות בגן המוכר והבטוח, השפיעה והביאה לשינוי. זהו מהלך אסטרטגי שמטרתו הקלה על ההורים והמשפחות, וצמצום הפער בין החופשות במערכת החינוך לבין החופשות במשק. אנחנו פועלים להבטיח שאיכות אנשי הצוות תהיה גבוהה וכל ההורים המבקשים לקחת חלק בפרויקט יוכלו לעשות זאת, בגנים סמוכים לבתיהם. אני רוצה להודות לאנשי מנח"י ולאגף חברה הפועלים ללא ליאות להצלחת הפרויקט. נמשיך לפעול לשיפור איכות החיים של משפחות בירושלים".

מטה הקייטנות העירוני באגף חברה בעיריית ירושלים אחראי על הפעלת הפרויקט, באמצעות "ארגון הקייטנות של ישראל" אשר נבחר במכרז למטרה זו. ההורים מוזמנים לבחור גן מרשימת הגנים באזור מגוריהם. ההרשמה הינה על בסיס מקום פנוי. הקריטריון לגיבוש רשימת הגנים המשתתפים בפיילוט הם אלו בהם לא ייערכו שיפוצי קיץ.

הקייטנה תיפתח במסגרת עם מינימום 24 ילדים ומקסימום 35 ילדים, בהתאם לתקן משרד החינוך. ארגון הקייטנות של ישראל שומר על הזכות לאחד בין גנים אשר לא ימלאו את מכסת ההרשמה המינימלית.

ההרשמה תתבצע עד לתאריך 13.7.17 בחצות. עלות הקייטנה הינה 850 ₪ למשתתף (800 ₪ עבור הקייטנה, 50 ₪ עבור הביטוח). יש לציין כי הקייטנה תופעל בידי צוות שיגויס ויוכשר למטרת הקייטנה, ולא הצוות הקבוע של הגן.

 

תמונה: חן ליאופולד/ flash 90


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה