"רגע ירושלמי- ילדים מצלמים עיר"תערוכת צילומים ייחודית מופיעה בימים אלו בתחנות הרכבת הקלה בירושלים. האמנים העומדים מאחורי הצילומים המרשימים, עם נקודת מבט שונה וצעירה, הם לא אחרים מאשר תלמידי ותלמידות בתי הספר בעיר

במסגרת שיתוף פעולה בין סיטיפס הרכבת הקלה בירושלים לבין אגף תרבות ואמנויות בעיריית ירושלים, מנח"י  ופר"ח ירושלים, מוצג בימים אלה פרויקט "רגע ירושלמי – ילדים מצלמים עיר" לאורך קו הרכבת הקלה.

הפרויקט, שנערך זו שנתו העשירית, מציג תמונות שצולמו על-ידי תלמידי כיתות ו' מחמישה בתי ספר יסודיים בעיר במהלך השנה האחרונה, כאשר הנושא המרכזי הוא "דרכים".  התלמידים למדו וחוו את אמנות הצילום, ובאמצעות סיור שערכו בדיפו- מרכז הרכבת הקלה, ופגישה עם מנכ"ל הרכבת הקלה ירון רביד, למדו את הרכבת מבפנים. תלמידי בית הספר עברו במהלך הסיור סדנאות וביצעו צילומים באזורי התחזוקה, התפעול והשירות, ברכבות ולאורך המסילה ועוד.

הצלמים הצעירים ניסו להתחקות אחר נקודות מבט, התבוננות, תפיסת מציאות,זוויות ראייה שונות ומציאת הרגע המכריע. את הפרויקט הנחו סטודנטים במסגרת פרויקט פר"ח.

מנכ"ל הרכבת הקלה בירושלים, ירון רביד: "אנו מורגלים להסתכל על המציאות מנקודת מבטנו, והפרויקט הזה הוא הזדמנות נדירה לראות את הדברים מנקודת המבט של התלמידים. אני שמח כי אנו בסיטיפס לוקחים חלק בפרויקט, ונותנים במה לתוצריהם של התלמידים שעמלו במשך השנה. הרכבת הקלה הינה חלק מרכזי בירושלים והיא חלק בלתי נפרד ממרקם החיים בעיר. אני נרגש מהעובדה שהתלמידים הביאו לידי ביטוי רגעים ירושלמים מיוחדים ויפים, והראו לנו, המבוגרים, את ירושלים ואת הרכבת הקלה מנקודת מבטו של הדור הבא".

תמונה: נחשון פיליפסון, וידיאו אדן 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה