הנדסה בשירות הקהילהסטודנטים להנדסת תוכנה בעזריאלי מכללה להנדסה ירושלים עוזרים לאתר מחלות לב, נאבקים בעליה בצריכת אלכוהול ומסייעים לצעירים משכונות מצוקה

עזריאלי מכללה להנדסה ערכה אמש (א') את אירוע הסיום של פרויקט "הנדסת תוכנה בשירות הקהילה" במסגרתו סטודנטים מהמכללה יוצרים פתרונות טכנולוגיים מתקדמים עבור עמותות וארגונים חברתיים ללא מטרות רווח באזור ירושלים, הזקוקים לכך.

במהלך החודשים האחרונים, 77 סטודנטים במכללה תרמו אלפי שעות עבודה ל-16 ארגונים שונים, הכוללים בין השאר את "הבית הפתוח לגאווה וסובלנות", מרכז בריאות האישה בהדסה והאיגוד הירושלמי למאבק בסמים ולאלכוהול. במסגרת חודשי הפרויקט, הסטודנטים עובדים בצמוד עם המתנדבים בשטח, על מנת להבין את הצרכים האמיתיים שלהם.

רוב הפיתוחים כבר נכנסו לשימוש פעיל, ואחרים צפוים לעשות זאת במהלך החודשים הקרובים.כך למשל, עבור ארגון "מפעלות חינוך וחברה", המסייע לבני נוער בשכונות מצוקה, הסטודנטים פיתחו מערכת נוכחות העוקבת אחרי השתתפות הצעירים באירועי ספורט וחינוך מטעם הארגון. המערכת נועדה להתריע כאשר היא מזהה העדרויות תכופות של צעיר מסוים כדרך לאתר בעיות אפשריות בבית.

יקיר וינוגרד, ראש צוות הסטודנטים שפיתחו מערכת ניתור מחלות עבור מרכז בריאות האישה, אמר על הפרויקט:  "אם עזרנו קמעה, עשינו את שלנו. אם עזרנו הרבה, אפילו יותר טוב. אנחנו מקווים שאפליקציה תוכל להנגיש את השירותים המעולים שהמרכז מספק וכך יאפשר לנשים לשמור על בריאות גבוהה וניצול מיטבי של המשאבים הזמינים."

עזריאלי מכללהלהנדסה הנה מהמוסדות המובילים בארץ ללימודי תואר בהנדסה המכשירה מהנדסים ברמה אקדמית מהגבוהות בישראל. יחד עם זאת, במכללה מאמינים שכדי להכשירמהנדסים יצירתיים, עליהם לאפשר לסטודנטים לייצר פתיחות מחשבתית וראייה רחבה.

המכללה שמה לה למטרה לעודד את הסטודנטים לעשייה חברתית.

פרופסור רוזה אזהרי, נשיאת עזריאלי מכללה להנדסה: "כשם שאנו משקיעים מאמצים ומשאבים רבים בסטודנטים שלנו, בחרנו השנה להקצות מהידע והניסיון של הסטודנטים, לחברה ולקהילה, ולסייע לארגונים חברתיים להתקדם ולהתפתח מבחינה טכנולוגית. ובכך, לפתח ולקדם את העיר ירושלים ואת סביבתה".

תמונות: זוהר פיק 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה