דירוג QS העולמי: האוניברסיטה העברית ממשיכה להוביל בישראלהאוניברסיטה העברית בירושלים ממשיכה לשמור על מעמדה כאוניברסיטה המובילה בישראל על פי דירוג QS World University Ranking לשנת 2017/2018- עם עלייה של 3 מקומות ביחס לשנה שעברה, שמציבה אותה במקום ה-145 בעולם

מבין 980 המוסדות המובילים בעולם להשכלה גבוהה שנסקרו על ידי דירוג ה- QS העולמי, האוניברסיטה העברית נכללת ב15% העליונים של הדירוג ובאחוזון העליון מ- 26,000 האוניברסיטאות בעולם. מתוך 7 המוסדות האקדמאיים בישראל, האוניברסיטה העברית דורגה במקום הראשון בציון המוניטין האקדמי ובמקום הראשון בציון הכללי.

פרופ' מנחם בן-ששון, נשיא האוניברסיטה העברית בירושלים, אמר כי "דירוג זה הוא הכרה ראויה ומשמעותית של האוניברסיטה העברית כמובילה בזירה האקדמית והמחקרית בעולם. בשנים האחרונות הקדישה הנהלת האוניברסיטה מאמצים רבים לגייס לשורותינו את מיטב התלמידים, המורים והחוקרים ולציידם בכלים הטובים ביותר להצלחה. הפקולטות והסטודנטים שלנו קוצרים הישגים משמעותיים ברמה העולמית בתחומים מגוונים, החל מאמנות ומדעי הרוח ועד למדעים בסיסיים ויישומיים".

QS World University Rankings  נערך לראשונה בשנת 2004 במטרה לדרג את המוסדות הטובים ביותר בעולם להשכלה גבוהה על פי מדדי ציטוטים, סקרי אקדמיה.  מתוך 4,000 אוניברסיטאות שהחלו את תהליך הדירוג נבחרו 980 הטובות ביותר להשתתף במדרג. דירוגי ה- QS נמצאים באינטרנט בכתובת    www.topuniversities.com.

האוניברסיטה העברית בירושלים הינה מוסד מחקר אקדמי והאוניברסיטה המובילה בישראל. האוניברסיטה נוסדה בשנת 1918 על ידי הוגים ואנשי מדע כמו אלברט איינשטיין, מרטין בובר וזיגמונד פרויד ופועלת מתוך עקרונות הפלורליזם והחופש למדע ולידע לכל הבאים בשעריה. האוניברסיטה העברית אחראית על כשליש מהמחקר האזרחי של ישראל, והפקולטות שלה עומדות בחזית הקהילה האקדמית והמדעית הבינלאומית. כיום לומדים באוניברסיטה העברית כ-24,000 סטודנטים מ -85 מדינות.


תמונה: דוברות האוניברסיטה 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה