מעודדים יזמותעזריאלי מכללה להנדסה בשיתוף עם סטודנטים ערבים ודרוזים מירושלים, קרן נשמ"ה וחברת שירת יזמות מובילים תכנית חדשה לעידוד יזמות בקרב סטודנטים ערבים בירושלים

כוחה הגדול של תעשיית ההייטק הירושלמית היא בגיוון האוכלוסיות וכוח האדם הנמצא בעיר, ותוכנית חשיפה חדשה ליזמות נועדה למצות פוטנציאל הזה. מטרת התוכנית היא לפתח רוח יזמית בסטודנטים מהמגזר הערבי במסגרת לימודיהם בירושלים, ולעודד אותם ליצור ולקדם מיזמים חדשים בתחום ההנדסי, העסקי והחברתי.

לאחר מספר חודשים של פעילות מצומצמת, התוכנית הושקה השבוע, בנוכחות סגן ראש העיר מר עופר ברקוביץ והיזם הסדרתי אליעזר מנור, שתרם את הכספים להקמת התוכנית. מנור ירצה על נושא של אופיו של היזם הטכנולוגי והאירוע גם יכלול גם השקת תערוכת מסרים מאוירים בנושא יזמות מספרו "מהזנק טכנולוגי לזינוק כלכלי".

התוכנית היא תוצאה של יוזמת "Bottom Up" של  שלושה סטודנטים דרוזים וערבים  הלומדים/למדו בירושלים, (ביניהם סמאח ח'יר מכפר פקיעין ויוסף פראג' מכפר ראמה בגליל), אשר זיהו את הפער הקיים במודעותהאוכלוסייה הערבית בכללוהסטודנטים בפרטבעולם היזמות. בכוחות משותפים עם האקסלרטורAtoBe במכללה, קרן נשמ"ה  (נוער שוחר מקצוע והשכלה) וחברת שירת יזמות בע"מ הוקמה התכנית, בה לוקחים חלק 12 סטודנטים דוברי השפה הערבית מהמכללה והאוניברסיטה העברית. הרקע של המשתתפים בתוכנית הינו מגוון למדיי והם מייצגים נאמנה את האופי המיוחד של ירושלים ואת המנעד האקדמי הרחב הנע בין מקצועות ההנדסה השונים וכלה בסטודנטים לרפואה. כן, מספר הסטודנטיות והסטודנטים שווה והם מגיעים מכל רחבי האוכלוסייה הערבית: מוסלמים, דרוזים ונוצרים.

הפרויקט כולל סדרה של הרצאות, סדנאות וקורסים ייחודיים, ליווי אישי ומפגשים עם אנשי מפתח מעולם היזמות, הן כחלק מפעילות המאיץ העסקי והן במפגשים נפרדים. במהלך השנה הבאה, הסטודנטים יצוותו לתת-קבוצות ויעבדו להקמת מיזמים אישיים בסיוע מנטורים צמודים.

התוכנית החדשה היא רק חלק מפעילויות החברתיות שהמכללה מבצעת בנושא המגזר הערבי. מוקדם יותר השנה המכללה ארחה כנס מיוחד לבני החברה הערבית, שכלל מומחים ומובילי דעה, ביניהם העיתונאית והתיקה אימאן קאסם סלימאן.

פרופ' רוזה אזהרי: "היוזמה הייחודית והמרתקת, מעניקה אפשרותלרכוש כלים מעשיים ומהווה הזדמנות נפלאה לעודד ולשתף סטודנטים מהמגזר הערבי בעשייה רבת השנים של המכללה עבור המגזר ועבור כלל אוכלוסיית הסטודנטים."

תמונות: שניר יחזקאלי 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה