מנכ"ל הדסה: " המחלקה בהדסה תמשיך לפעול ולהציל את חייהם של הילדים"פרופ' זאב רוטשטיין שלח מכתב לעו"ד אליעד שרגא שמייצג את הורי הילדים החולים במחלקה המטו- אונקולוגית בבית החולים הדסה עין כרם, זאת בעקבות הטענות שהושמעו נגד התנהלות בית החולים במשבר התפטרות רופאי המחלקה ואומר " נפעל כפי שמצופה
מאיתנו לפעול כדי לשמור על חיי הילדים"

במכתב ששלח היום (ג') פרופ' זאב רוטשטיין לעו"ד, אליעד שרגא, המייצג את הורי הילדים החולים במחלקה המטו- אונקולוגית בבית החולים, הוא מתייחס להאשמות שהועלו כנגדו ואומר "הנני מוצא לנכון לענות לך בכתב, באופן אישי ובחתימתי, ולהתייחס בצורה ברורה שאינה משתמעת לשתי פנים לכל אחת מהטענות שהועלו במכתב". 

פרופ' רוטשטיין מגיב לטענות שהשמיעו רופאי המחלקה המתפטרים בדבר עלייה בכמות הליכי השתלת מח עצם במחלקה למבוגרים, לטענות לבצע כסף והרצון להגביר את כמות תיירי המרפא המבצעים את ההליך וכן לטענות בדבר מחסור ברופאים במחלקה. עוד הוא כותב "קביעתך, כי בריאות הילדים עומדת בפני סכנה היא אינה אמת, גם בקביעתך כי מדובר בזלזול בוטה בהורי הילדים וכו' היא יותר מתמוהה בעיני, כשהמספרים הרשמיים מצביעים הפוך בשנה וחצי האחרונות ותחת ניהולי. לתשומת ליבך כי ד"ר וינטראוב חתום על מספר דיווחים במאמרים מקצועיים על שיעורי הצלחת הטיפולים שפורסמו ברחבי העולם והמעידים על שיעור הצלחת הטיפולים האמורים".

עוד הוא כותב ומאשים את פרופסור  וינטראוב "שעוד בשלהי 2016 ועד טרם פגישתו איתי, סיכם עם פרופ' הלוי על סגירה מוחלטת של המחלקה בהדסה ועל העברת כל צוותה לרבות רופאיה הבכירים, מתמחיה, אחיותיה ואפילו הצוותים האחרים לשערי צדק כ"איש אחד". ברור היה שאם יצליח לגרום לכל הרופאים ,10 במספר, כולל ד"ר סטפנסקי להתפטר ולעבור לשערי צדק, לא תהיה תקומה למחלקה הקיימת ואולי אף להדסה כולה". 

 

תמונה: אבי חיון/ הדסה


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה