הדסה: רופאי המחלקה האונקולוגית התפטרוהנהלת בית החולים קיבלה היום (א') מכתב התפטרות קולקטיבי של מנהל המחלקה להמטואונקלוגיה ילדים וחמישה רופאים בכירים מהמחלקה. מהדסה נמסר כי תעשה הכל על מנת שהילדים במחלקה לא יפגעו

מנהל המחלקה להמטואונקלוגיה ילדים בבית החולים הדסה עין כרם, פרופסור מיקי וינטרוב וחמישה רופאים בכירים מהמחלקה שלחו היום (א') מכתב התפטרות להנהלת הדסה. 

כזכור, בשל מאבק פנימי ממושך בין הצוות הרפואי במחלקת אונקולוגיה- המטולוגיה ילדים לבין הנהלת בית החולים. איים מיקי וינטראוב, מנהל המחלקה והצוות הרפואי לעזוב את הדסה עין כרם לטובת בית החולים שערי צדק. בתוך כך, עשרות הורים לילדים חולי סרטן, המטופלים או נמצאים במעקב במחלקה בבית החולים. יצאו לפני כחודשיים למאבק לטובת הרופא והצוות הרפואי, והקימו דף מאבק בפייסבוק, שנקרא "הילדים של מיקי וינטראוב", המטרה הייתה למנוע את עזיבתם של רופאים בכירים מהמחלקה ההמטו־אונקולוגית לילדים, ובראשם מנהל המחלקה.

שבוע שעבר הצהיר שר הבריאות, יעקב ליצמן כי אינו מאשר פתיחת מחלקה בשערי צדק. כמו כן, נשלח מכתב לפרופסור יהונתן כהן, מנהל בית החולים שערי צדק שדחה את הבקשה להקים מחלקה חדשה בבית החולים. 

באותו זמן, הצוות הרפואי נפגש עם מנכ"ל בית החולים פרופסור זאב רוטשטיין, פגישה אותה יזם ותיווך וועד הרופאים בהדסה. בפגישה דנו הצדדים בצרכי המחלקה והובהר כי ההנהלה תהיה קשובה לבקשות ולצרכים שהמחלקה מעמידה, זאת למרות מצבו של בית החולים. 
 
כעת כאמור למרות הפגישה, נשלח להנהלת בית החולים מכתב התפטרות של רופאי המחלקה. מהדסה נמסר כי "הנהלת בית החולים תעשה כל שלאל ידה לעשות, כדי שאף ילד לא יפגע מההתפטרות הקולקטיבית הזו".

 תמונה: אבי חיון/ דוברות הדסה 

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה