הושג הסכם על תקציב ירושלים: 700 מיליון ש"ח יוקצו לעירלאחר מו"מ ארוך, הגיע הצוות שמינה ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בראשות מנכ"ל משרדו, אלי גרונר, להסכם על תקציב עיריית ירושלים לשנת 2017. לפי ההסכם, תקצה הממשלה 700 מיליון ₪ לעיריית ירושלים

ההסכמות התאפשרו לאור התגייסות משרדי הממשלה להגדלת התמיכה בעיר. בימים האחרונים התנהלו דיונים מרתוניים, בהובלת אלי גרונר, מנכ"ל משרד ראש הממשלה עם משרדי הפנים, החינוך, הבריאות, ירושלים, הרווחה, התרבות והספורט והתיירות, אשר החליטו להקדיש משאבים מיוחדים לעיר.

גרונר הנחה במסגרת ההסכמות להקים צוות מקצועי בראשות מנכ"ל משרד הפנים, בהשתתפות נציגים של משרדי רה"מ, האוצר וירושלים, אשר ישלים את עבודת המטה לגיבוש מתווה רב שנתי קבוע למענק הבירה ויציג את המלצותיו לשרים עד ליום ירושלים (24.05.2017).

גרונר ברך על ההסכם: "ירושלים היא עיר בעלת מעמד סמלי מיוחד שאין עליו עוררין. התקציב נועד כדי לחזק את ירושלים, לא רק כבירת העם היהודי, אלא כמוקד ציוני שתושביו מעוניינים להשאר בו ולהתפתח בו. כל הממשלה מחוייבת למשימה הזו. אני מודה לשר האוצר, לשר ירושלים ומורשת, לראש עיריית ירושלים, לממונה על התקציבים, ולעמיתיי, מנכ"לי משרדי הממשלה ומנכ"ל עיריית ירושלים, שנרתמו לטובת המטרה החשובה הזו".

שר ירושלים ומורשת, זאב אלקין: "ירושלים זקוקה לחיזוקים רבים במגוון תחומים על מנת להביא לידי ביטוי את מעמדה כעיר הבירה של מדינת ישראל. מדובר בתקציב אסטרטגי שיצעיד את ירושלים צעד אחד קדימה ואני כולי תקווה שזהו רק הצעד הראשון ברשימת צעדים שנוביל יחד על מנת לחזק את חוסנה הכלכלי ובתוך כך את חוסנה הלאומי של ירושלים. אני רוצה להודות למנכ"ל משרד רה"מ, לשר האוצר, לראש עיריית ירושלים, לממונה על התקציבים באוצר, למנכ"לי משרדי הממשלה ומנכ"ל עיריית ירושלים על הנכונות שלהם לסייע לעיר."

ראש העיר, ניר ברקת: "אני שמח שהצלחנו יחדיו להוביל מהלך שהביא את בעיית התקציב של ירושלים לשולחנה של הממשלה בהובלתו של ראש הממשלה. הסכם זה הוא ניצחון גדול עבור ירושלים, בירת ישראל, הממשלה הכירה בעמדתי שיש  לסגור את הפער התקציבי שלנו. הודות להסכם זה, חסכנו את הכאב של פיטורי אלפי עובדים. נוכל להמשיך ולדאוג ליותר חינוך, ליותר ניקיון, ליותר תרבות ויותר רווחה ומקומות תעסוקה. להצלחה הזו שותפים ארגון ההורים, ההסתדרות וארגוני העובדים, המינהלים הקהילתיים וכל אוהבי ירושלים. אני מודה לראש הממשלה, בנימין נתניהו ומנכ"ל משרדו, אלי גרונר, על המאמצים הגדולים, לשר האוצר משה כחלון ולאנשי משרדו, לשר ירושלים ומורשת , זאב אלקין, לשר הפנים, אריה דרעי ולמשרדו, ולכל שרי ומשרדי הממשלה שנרתמו לסייע, לשותפינו חברי הנהלת העיר, למנכ"ל העירייה ולדרג המקצועי וכמובן ברכות לתושבי ירושלים ואוהביה. לקראת יום חגה ה-50 לאיחודה של ירושלים אני מאחל לכולנו שנת ירושלים מוצלחת".

 

תמונה: מיכל פתאל/ flash 90


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה