משרד הבריאות דחה את הבקשה לפתוח מחלקת ילדים המטו־אונקולוגית בבית החולים שערי צדקהסגל הרפואי ומנהל המחלקה במחלקה לאונקולוגיה-המטולוגיה בבית החולים הדסה עין כרם - איימו לנטוש את בית החולים. הכוונה הייתה לעבור לבית החולים שערי צדק ולפתוח שם מחלקה מטו־אונקולוגית. כעת הודיעה משרד הבריאות כי הוא דוחה את הבקשה

בשל מאבק פנימי ממושך בין הצוות הרפואי במחלקת אונקולוגיה- המטולוגיה ילדים לבין הנהלת בית החולים. איים מיקי וינטראוב, מנהל המחלקה והצוות הרפואי לעזוב את הדסה עין כרם לטובת בית החולים שערי צדק. 

כזכור,  עשרות הורים לילדים חולי סרטן, המטופלים או נמצאים במעקב במחלקה בבית החולים. יצאו למאבק לטובת הרופא והצוות הרפואי, והקימו דף מאבק בפייסבוק, שנקרא "הילדים של מיקי וינטראוב", המטרה הייתה למנוע את עזיבתם של רופאים בכירים מהמחלקה ההמטו־אונקולוגית לילדים, ובראשם מנהל המחלקה.

כעת לאחר הצהרתו של שר הבריאות, יעקב ליצמן כי אינו מאשר פתיחת מחלקה בשערי צדק. נשלח מכתב לפרופסור יהונתן כהן, מנהל בית החולים שערי צדק (כפי שפורסם בכלכליסט) שדוחה את הבקשה להקים מחלקה חדשה בבית החולים. 

מגורמים בהדסה נמסר כי הצוות הרפואי נפגש עם מנכ"ל בית החולים פרופסור זאב רוטשטיין, פגישה אותה יזם ותיווך וועד הרופאים בהדסה. בפגישה דנו הצדדים בצרכי המחלקה והובהר כי ההנהלה תהיה קשובה לבקשות ולצרכים שהמחלקה מעמידה, זאת למרות מצבו של בית החולים. 

תמונה: אבי חיון  

  
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה