האם המחלקה האונקולוגית לילדים בהדסה תיסגר?בשל מאבק פנימי ממושך בין הצוות הרפואי במחלקת אונקולוגיה-המטולוגיה ילדים לבין הנהלת בית החולים, מאיים הצוות לעזוב את הדסה עין כרם לטובת שערי צדק. היום (ד') דיון דחוף במליאה

הסגל הרפואי במחלקה לאונקולוגיה-המטולוגיה בבית החולים הדסה עין כרם - מאיימים לנטוש את בית החולים. זאת בעקבות הודעתו של פרופ' מיקי וינטראוב, מנהל המחלקה ההמטו־אונקולוגית לילדים שהודיע כי בכוונתו להתפטר. מדובר במחלוקת שיש בין פרופסור וינטראוב לבין מנכ"ל הדסה החדש, פרופסור זאב רוטשטיין.

עשרות הורים לילדים חולי סרטן, המטופלים או נמצאים במעקב במחלקה בבית החולים. יצאו למאבק לטובת הרופא והצוות הרפואי, והקימו דף מאבק בפייסבוק, שנקרא "הילדים של מיקי וינטראוב", המטרה היא למנוע את עזיבתם של רופאים בכירים מהמחלקה ההמטו־אונקולוגית לילדים, ובראשם  מנהל המחלקה.

ההורים פנו לשר הבריאות, יעקב ליצמן שניסה לגשר בין הצדדים, אך ללא הועיל. ליצמן גם הודיע כי אינו מאשר פתיחת מחלקה בשערי צדק.

בעקבות כל זאת הוחלט על קיום דיון דחוף במליאה בכנסת בניסיון נוסף לפתור את המצב.  
 
מהדסה נמסר בתגובה "כל צוות הדסה ומנהלה המומים מהחלטתו של פרופ׳ וינטרוב וצוותו להפסיק את הטיפול בילדים ולנטוש כאיש אחד את הדסה, בשעה שבשנה האחרונה נעשים מאמצים כבירים לסייע למחלקה, לתגבר ולקדם את רופאיה ולחדשה בטכנולוגיות מתקדמות לטיפול בילדים, כפי שמקובל בבתי החולים המתקדמים בעולם. בכל מקרה נבקש להרגיע את הרוחות ולהבהיר כי למחלקה לא נשקפת סכנת סגירה, ובאם יעזוב פרופ׳ וינטרוב - ימונה למחלקה מנהל אחר, מוביל ומקצועי".


תמונה: אבי חיון  

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה