ראש העיר ירושלים ניר ברקת: "שום החלטה לא תזיז אותנו מפה"בטקס בבית הנשיא במעמד נשיא המדינה וראש העיר ירושלים נחשף לפיד המכביה ה-20 שתתקיים השנה בירושלים לרגל 50 שנים לאיחוד העיר. בטקס התייחס ראש העיר, ניר ברקת להחלטת האו"ם ואמר: " "2000 שנה לפני שהאו"ם בכלל הוקם, כבר נלחמו המכבים בגבורה על ירושלים ולכן שום החלטה לא תזיז אותנו מפה"

לקראת פתיחת אירועי שנת המכביה ה- 20 שתתקיים בסימן 50 שנה לאיחוד העיר ירושלים ותפתח בחודש יולי 2017 בבירה נחשף בבית הנשיא לפיד המכביה.

הג'ודוקא הישראלי, זוכה מדליית ארד באולימפיאדת ריו דה ז'ניירו אורי ששון ואסף יסעור העניקו את לפיד המכביה לנשיא המדינה מר ראובן (רובי) ריבלין ולראש העיר ירושלים ניר ברקת וליו"ר המכביה אמיר פלד. בטקס השתתפו ראשי ערים ונציגי המכביה מהארץ.

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין נשא דברים באירוע ואמר: "כמה סמלי הוא מירוץ הלפיד אשר מתקיים דווקא בחג האורות. חגה של הגבורה היהודית, נצחונו של הרוח על החומר. חג אשר בדומה למרוץ הלפיד מסמל את ערכי הציונות והלאום היהודי, מדגיש את החירות, את המשכיות קיום העם בארצו, את האור ואהבת המולדת, את הנחישות האלמותית. למעלה מאלפיים שנה שאנו זוכרים ומזכירים את סיפורי גבורת המכבים- ניצחון המעטים על הרבים, ניצחונה של האמונה על הספק. הגבורה והנחישות היהודית איננה מתבטאת רק בגבורתם של לוחמים בשדה הקרב, זוהי גם גבורה ציבורית ואזרחית, אישית וקולקטיבית. יומיומית, שגרתית. כזו שנוגעת לכל תחומי החיים. הגבורה לרצות ולהגיע לישראל, על אף דיווחים לא אוהדים בחדשות. התעוזה לקחת חלק באירועים ישראליים על אף ביקורות והתנגדות מגורמים שונים ומשונים. הנחישות להתחבר למורשת היהודית, להרגיש חלק מהעם היהודי בארץ ישראל. זו איננה גבורה של הגוף לבדו, זו גבורתה של הרוח. זו התעצמותה של הנפש. אני שולח ברכות חמות לכל באי המכבייה העשרים, אשר בבואם והשתתפותם, עושים שירות אמיץ לספורט, למדינת ישראל, ולאזרחיה."

ראש העיר ירושלים ניר ברקת  בטקס חשיפת לפיד המכביה בבית הנשיא:  "2000 שנה לפני שהאו"ם בכלל הוקם, כבר נלחמו המכבים בגבורה על ירושלים ולכן שום החלטה לא תזיז אותנו מפה. בשנת היובל לאיחוד עיר הנצח יעלו אלפי ספורטאי העולם היהודי למכבייה בירושלים, וישדרו בכך מסר נחרץ לכל מי שמבקש להחליש את מעמדה של בירת ישראל: ירושלים המאוחדת היא לב ליבו של העם היהודי ובירתה של מדינת ישראל".

אמיר פלד, יו"ר המכביה, אמר בטקס: "השקת לפיד המכביה על ידי ראובן ריבלין, נשיא המדינה, ליציאתו למסע ברחבי העולם היהודי ובעריה המרכזיות של המכביה בארץ ובראשן ירושלים, מהווה שיא בפתיחת אירועי המכביה ה- 20. זהו הלפיד שיכנס ב- 6 ביולי לאיצטדיון טדי בירושלים וידליק את אש המשחקים. כעשרת אלפים ספורטאים מלמעלה מ 80 מדינות ישתתפו במכביה. בנוסף, ילוו את הספורטאים מחו"ל למעלה מ 20 אלף אוהדים ובני משפחות. מארגני המכביה מתחייבים לעשות את כל הניתן להפוך את האירוע הזה לגדול, למרשים ולמכובד ביותר שנערך אי פעם בישראל"

מבית הנשיא הלפיד יוצא למסע ברחבי קהילות יהודיות בעולם ובישראל וביום רביעי הקרוב, הלפיד יעבור לקברות המכבים, שם יתקיים טקס חגיגי בהשתתפות אורי ששון ובהשתתפות 9 מדליקי משואות המייצגים מצוינות בתחומם: מורן סמואל, עדי סופר תאני, עדי אלטשולר, שחר איילון, אורלי פורמן, ליאו דן בנסקי, נופר הוניגמן ואלחנדרו אשכנזי. לאחר מכן, הלפיד ימשיך לנמל תל אביב להפנינג גדול, תהלוכת לפידים, והדלקת נר חמישי של חנוכה בהשתתפות 2,000 חניכים ומדריכים מתנועת הנוער "המכבי הצעיר". עד שיגיע בחזרה לטקס פתיחת המכביה שיתקיים ב- 6 ביולי באצטדיון טדי בירושלים.

המכבייה ה- 20 תתקיים בתאריכים 4-18 ביולי 2017 בהשתתפות כ- 10,000 ספורטאים מ 80 מדינות ועוד כ- 20,000 משפחות, חברים ואורחים. המכבייה הינה מפעל הדגל של מכבי תנועה עולמית. התנועה מקיימת פעילות ענפה ברחבי העולם היהודי ומונה כיום כ-450,000 חברים ב-70 מדינות. המכבייה הינה המפעל היהודי-ציוני-ספורטיבי הגדול ביותר המתקיים במדינת ישראל מידי 4 שנים החל משנת 1932, רעיון המכביה, אותו הגה יוסף יקותיאלי, הוא לקיים אולימפיאדה של העם היהודי בה משתתפים אלפי ספורטאים מכל קהילות ישראל בתפוצות.

המכבייה תיפתח בטקס פתיחה מרהיב בירושלים ב- 6 ביולי. המשחקים יתקיימו בכל רחבי הארץ ויעניקו לציבור הישראלי הזדמנות להיות שותף בחוויה מיוחדת במינה.

קרדיט לצילום: ג'קי לוי.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה