הדסה: ד"ר שי פורת מונה למנהל האולטרסאונד הגניקולוגי והמיילדותיד"ר שי פורת מונה לאחרונה למנהל האולטרה סאונד הגינקולוגי והמיילדותי במרכז הרפואי הדסה עין כרם. הוא מחליף בתפקיד את מנהל היחידה הוותיק והמוערך, ד"ר מיכאל נדג'ארי, אשר הגיע לגיל פרישה

ד"ר פורת, נשוי ואב לארבעה, החל את לימודי הרפואה כעתודאי בביה"ס לרפואה באונ' העברית והתמחה ברפואת נשים בהדסה הר הצופים. במהלך התמחותו נבחר להשתתף בתוכנית היוקרתית "רופא חוקר"– תכנית למתמחים מצטיינים במחקר, במסגרתה השלים דוקטורט (PhD) במחקר מעבדתי בתחום הסוכרת (מחקר על תאי בטא).

בשנת 2009, יצא להתמחות-על בטורונטו, קנדה, בתחום רפואת האם והעובר, עם מיקוד באולטרה סאונד לאבחון ומעקב אחר מומים בעובר וגם בפעולות פולשניות תוך רחמיות כגון לייזר ועירויי דם תוך רחמיים.

כבר בקנדה החל בהקמת בסיס נתונים ראשון מסוגו בעולם לסיוע באבחון מומים מורכבים באמצעות אולטרה סאונד. כיום יש לאתר בסיס הנתונים שהקים, Phenotip, מאות משתמשים מכל רחבי העולם, אנשי מקצוע החולקים את הידע הרב שבו. את Phenotip מפעיל ומתחזק ד"ר פורת בעצמו ומכיסו. "זה ה'פרו בונו' וגם הבייבי שלי", הוא מצהיר בחיוך.

"התחום בו אנו מתעניינים בעיקר, ושואפים לבלוט ולהוביל גם ברמה הארצית, הוא אבחון מדויק של מומים ותסמונות, והייעוץ שנעניק להורים. הגישה הרב תחומית לנושא היא בעלת חשיבות עליונה על מנת להציג להורים לעתיד את המידע המקיף ביותר לגבי משמעויות הממצאים. כך, יוכלו לקבל החלטה מושכלת יותר בכל הנוגע לעתיד משפחתם וידעו מה צפוי להם אחרי הלידה מבחינה טיפולית. הרב-תחומיות חשובה ביותר על מנת למנוע לחץ מיותר ולא נחוץ, ולאפשר קבלת החלטות מבוססות ידע עם ליווי מקצועי כוללני", הוא מסביר.

ד"ר פורת מסכם כי השילוב בין מקצועיות ואנושיות מאפיין את כל צוות מכון האולטראסאונד, ששמח תמיד לשרת את הקהילה.

תמונה: דוברות הדסה. 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה