המרכז הרפואי שערי צדק הופך למרכז על לטראומה ולנפגעי שבץ מוחיהמרכז הרפואי שערי צדק הופך למרכז טראומה "על אזורי", מה שיאפשר למרכז הרפואי לחזק את יכולות הטיפול בתחום הנוירולוגי, בנפגעי טרור ובפצועים קשים אחרים אשר יופנו אליו. כמו כן יוכל המרכז לטפל בנפגעי שבץ ובמטופלים אחרים הסובלים מהפרעות או פגיעות נוירולוגיות

הקרן ע"ש ליאונה והארי הלמסלי הודיעה על תרומה כוללת של חמישה מיליון דולר למרכז הרפואי שערי צדק בירושלים לצורך הקמת מערך נוירולוגי חדש שיקרא "המרכז הנוירולוגי ע''ש הלמסלי".

המענק יסייע בהפיכת המרכז הרפואי שערי צדק למרכז על אשר יחזק את יכולות הטיפול בתחום הנוירולוגי, בנפגעי טרור ובפצועים קשים אחרים. המערך הנוירולוגי המשודרג יטפל גם בנפגעי שבץ ובמטופלים אחרים הסובלים מהפרעות או פגיעות נוירולוגיות. שערי צדק הוא בית החולים היחיד במרכז העיר ירושלים ומאז תחילת גל הפיגועים באוקטובר 2015 טופל בו חלק ניכר מנפגעי הטרור באזור ירושלים. המערך הנוירולוגי ע''ש הלמסלי יאפשר לשערי צדק לטפל במקרי טראומה מורכבים ללא צורך בהעברת הנפגעים לבתי חולים אחרים ובכך לחסוך זמן יקר ולהגדיל את סיכויי ההישרדות וההחלמה של המטופלים. 

מאז 2010 תרמה קרן הלמסלי 170 מיליון דולר בישראל עבור מספר רב של מוסדות ופרויקטים אשר מחזקים את חוסנם הלאומי והבינלאומי של ישראל ותושביה, מתוכם 23.5 מיליון דולר לפרוייקטים בירושלים.

את  המערך הנוירולוגי החדש ינהל מן הבחינה המנהלית פרופ' נתן בורנשטיין, את יחידת השבץ מנהל דר' רוני אייכל, את הנוירו-רדיולוגיה ההתערבותית (צנתורי מח) דר' קובי אמסלם ואת המחלקה הנוירוכירורגית דר' נבו מרגלית. 

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת שיבח את קרן הלמסלי על תרומתה המתמשכת למוסדות רפואיים ואקדמיים בירושלים: "בשם תושבי העיר ירושלים, אני רוצה להודות לקרן הלמסלי על השקעתה בירושלים אשר מאפשרת לנו להוסיף יחידת טראומה מתקדמת וחיונית לעיר. תרומה משמעותית זו תחזק את חוסנה של ירושלים, תחזק את המערך הרפואי והמחקרי בעיר ותשפר את הטיפול הרפואי שאנו מעניקים לתושבי ומבקרי העיר ותסייע לנו להמשיך לפתח ולקדם את העיר".

סנדי פרנקל, נאמן הקרן ע"ש ליאונה והארי הלמסלי: "אנו שמחים להמשיך לתמוך במוסדות ישראלים מובילים בתחומי המדע, המחקר הרפואי והאקדמיה. שערי צדק הינו מרכז מצוינות ומוביל בהצלת חיים. אנו גאים בהקמת המרכז הנוירולוגי ע''ש הלמסלי אשר יוכל לטפל במקרים מורכבים של נפגעי שבץ מוחי, טראומת ראש ומקרי פגיעה נוספים במערכת העצבים  ובכך לתרום לשיפור בריאותם ואיכות חייהם של תושבי ירושלים והסביבה".

מנכ''ל המרכז הרפואי שערי צדק פרופסור יונתן הלוי: "עם פתיחת המערך הנוירולוגי ע''ש הלמסלי, המרכז הרפואי שערי צדק הופך לבעל יכולת מתן מענה מקיף למחלות נוירולוגיות מורכבות ולפגיעות ראש טראומטיות כתוצאה מתאונות ומפיגועי טרור. זאת תוך כדי הרחבת היכולת המחקרית  ואימוץ פרקטיקות רפואיות מתקדמות. הודות לנדיבותה של קרן הלמסלי, אנו יכולים כעת לספק טיפול רפואי מקיף לאוכלוסיית ירושלים וסביבתה".

 בתמונה- מימין לשמאל: גב' רותי פרנקל, מר סנדי פרנקל נאמן הקרן, מר ניר ברקת ראש עיריית ירושלים, מנכ''ל המרכז הרפואי שערי צדק פרופ' יונתן הלוי מניחים את אבן הפינה למרכז הנוירולוגי החדש. קרדיט: ג'ארד ברנשטיין.

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה