השריפה בנטף: האש פרצה כתוצאה מהשלכת בקבוק תבערהמחקירה של צוות מיוחד של כבאות והצלה ירושלים עולה כי השריפה שהחלה ביום שישי באזור נטף החלה ככל הנראה כתוצאה מהשלכת בקבוק תבערה

צוות חקירה מיוחד של כבאות והצלה ירושלים, בפיקודו של טפסר משנה משה אלעזרי, חוקר את השריפה שהחלה ביום שישי האחרון בסמוך לגדר הכפר קטאנה. 

מהמסקנות הראשונות עולה, כי השריפה החלה בסמוך לגדר של הכפר קטאנה ככה"נ כתוצאה מהשלכת בקת"ב מאזור הכפר אל שטח מיוער ועשבוני. כתוצאה ממשטר הרוחות העז והמתעתע, והתפשטות האש בערוץ הואדי, דבר הגורם לחיגת רוח, לשינויי כיוון ודילוגים של השריפה. התפשטה האש במהירות לכיוון הישובים מעלה החמישה, נטף, ומבוא חורון, כשעיקר חזית האש מתקדמת בעוצמה לכיוון הישוב נטף. לאחר זמן קצר הגיעה האש לפאתי הישוב נטף, תוך שהיא מדלגת במהירות בערוץ הוואדי, לוכדת את הישוב ממזרח וממערב, ובדרכה שורפת חורש טבעי ויער נטוע, וכן מבנה מסעדה בישוב נטף.
לוחמי האש נאבקו בעוצמה בשריפה, מנעו את הפגיעה בכלל בתי הישוב, חילצו את תושבי הישוב, ושמרו על ציר המילוט מהישוב פתוח תוך כדי שהם מרחיקים ממנו כל  העת את להבות הענק. 
בסיום פעולות החקירה, יועבר דו"ח החקירה הסופי, לידי האגף המשפטי של כב"ה מחוז י-ם ולידי משטרת ישראל.

חקירת השריפה בבית מאיר ע"י חוקרי כבאות והצלה מחוז י-ם נמשכת.

בתוך כך, במסגרת המאבק הנחוש של משטרת ישראל במציתים ובהצתות, מתבצעת כל העת פעילות מניעה, סיורים ותצפיות לאיתור מוקדי שריפות ומציתים וזאת על מנת למנוע פגיעה במפש וברכוש.

ההערכות המלאה שנמשכת כל העת, הובילה אתמול לאיתורם ומעצרם של 2 חשודים שנתפסו 'על חם' עת שניסו להצית מספר מוקדים בשדה קוצים סמוך לאזור התעשיה עטרות.

פעילות ממוקדת של תצפית עוטף מג"ב ירושלים הבחינה בשריפה בשטח פתוח בסמוך לאזור תעשייה עטרות. במקביל לפעולות לאיתור חשודים בקרבת מקום השריפה, הכווינה התצפית צוות לוחמי מג"ב שהגיע למקום.  במהלך סיור רגלי שביצע הכוח בשטח הואדי , זיהו 2 חשודים  העומדים ליד מערום צמיגים בעודם מנסים להבעירם. כשהבחינו בשוטרים נמלטו ונעצרו לאחר מרדף רגלי קצר כשבידיהם מצית, ניירות ובגדיהם מוכתמים, שעפ"י החשד, נגרמו כתוצאה מהשריפה. בסריקות שבוצעו במקום אותר בסמוך מערום נוסף של גזמי עצים.
החשודים, תושבי מזרח ירושלים בני 16 הובאו לחקירה ביחידה המרכזית של המשטרה ובהמשך תבקש המשטרה להאריך מעצרם בבית המשפט.

 

 תמונה: באדיבות דוברות כבאות והצלה ירושלים 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה