הותר לפרסום: נער כבן 16 נעצר ונחקר בחשד לגרימת מותו של חברוהמשטרה פענחה את נסיבות מותו של נער בן 16 שארע בליל רביעי שבוע שעבר בשכונה בדרום העיר. על פי החשד אותו נער נעצר ונחקר בחשד לגרימת מותו של חברו באמצעות מוט ברזל שהיכה בראשו במהלך קטטה שפרצה ביניהם

תחילה הועבר דיווח למשטרה לפיו נער כבן 16 נחבל בראשו במסגרת תאונת דרכים בה היה מעורב. מספר דקות לאחר מכן דווח במד"א כי הנער נפגע לאחר שהחליק מהקטנוע עליו רכב ובהמשך כי התמוטט כתוצאה משימוש בסמים. הנער פונה במצב קשה לעין כרם שם הדרדר מצבו ובליל שישי נקבע מותו.

עם קבלת הדיווח, המשטרה הגיעה תוך זמן קצר לזירה ועכבה לחקירה 2 נערים, חבריו של הקורבן שטענו גרסאות שונות במסגרת חקירתם.
בבדיקה שבוצעה לקטנוע של הקורבן ואיסוף ממצאים מהזירה נשלל החשד לתאונת דרכים, כפי שנטען בתחילה, ועלה החשד לגרימת מוות בכוונה תחילה.
אז הוחלט על הקמת צוות חקירה מיוחד (צח"מ) בתחנת עוז לחקירת האירוע.
הנערים שאותרו בזירה נעצרו, נחקרו, וכאמור מסרו גרסאות שונות ובחיפוש שבוצע בבתיהם נתפס חומר החשוד כסם. שעה לאחר האירוע עצרו החוקרים חשוד נוסף (בן 16) בביתו.
מממצאי החקירה עולה כי הנערים נפגשו ברחוב בשכונה בדרום העיר ועפ"י החשד השתמשו בסמים.

בהמשך בעקבות ויכוח שפרץ בין הקורבן לחשוד, לקח החשוד מוט ברזל שהיה בתוך עגלה בסמוך והיכה אותו בראשו. כתוצאה הנער התמוטט ופונה כאמור במצב קשה מאוד.

מיד לאחר האירוע החשוד נמלט לביתו וסיפר לאביו את שקרה. מהחקירה עולה כי אביו נסע  למקום ועפ"י החשד איתר את העגלה שבה היה מוט הברזל והניחה במקום מוסתר. חוקרי הצח"מ שהגיעו לזירה אספו ממצאים ואיתרו את העגלה כאמור ובסמוך את מוט הברזל ממנו נדגמו ממצאם פורנזיים.

במסגרת חקירת הצח"מ נעצרו 4 חשודים בהם החשוד בן ה 16 שנחקר בגין גרימת מוות בכוונה תחילה, נסיון השמדת ראיות ושיבוש מהלכי משפט. מעצרו הוארך עד ליום השלישי.

2 נערים שהיו במקום נחקרו בחשד לשיבוש מהלכי משפט, נסיון השמדת ראיות , סיוע לאחר מעשה ואחזקת סמים. מעצרם הוארך עד יום שני.

חשוד בגיר בשנות ה- 40, אביו של החשוד, נעצר אתמול ונחקר בחשד להשמדת ראיות ושיבוש מהלכי משפט. 

יודגש כי החקירה לוותה מראשיתה ע"י פרקליטות מחוז ירושלים וגורמי הרווחה.

היום (א') כאמור הסיר בית המשפט את צו איסור הפרסום.

מהמשטרה נמסר כי "מדובר באירוע חמור בו נער קיפח את חייו במהלך ויכוח עם חבר. ההחלטה המיידית על הקמת הצח"מ שביצע סדרת פעולות חקירה מורכבות ומייידיות  והוביל למעצרו של החשוד ומעורבים נוספים שמעצרם הוארך".

המשטרה עצרה את החשוד במעשה, אביו של החשוד ו-2 נערים נוספים.

מהחקירה עולה כי בנוסף לשלוש העצורים הקטינים שעצרה המשטרה ומעצרם הוארך , היה עימם חשוד נוסף, קטין כבן 17 ,שעפ"י החשד שהה עם הנערים , השתמש עימם בסמים, ונמלט מהמקום לאחר שהקורבן התמוטט. גם חשוד זה נעצר. תמונה: flash 90/ נטי שוחט 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה