הוארך מעצרו של תושב המרכז בחשד שהונה עמותה למען ניצולי שואהעל פי החשד, החשוד הפעיל עמותה בשם "אגודה ישראלית למען ילדים עולים" שקיבלה באמצעות מסמכים ודוחות מזויפים כסף מה"קרן של ועדת התביעות העולמית של נפגעי שואה'. עוד עולה כי החשוד הציג בפני הקרן דוחות אודות פעילויות שונות בהן סיורים ביד ושם

בית משפט השלום בירושלים האריך ב-5 ימים את מעצרו של תושב המרכז בשנות ה- 50  בגין חשד למעורבותו בפרשה שעניינה חשד לביצוע עבירות של זיוף מסמך, שימוש במסמך מזויף וקבלת דבר במרמה באמצעות עמותה שעמד בראשה.

ראשיתה של החקירה בתלונה שהוגשה למשטרת ירושלים ע"י נציג ה'קרן של ועדת התביעות העולמית של נפגעי השואה' הפועלת בארץ ובעולם , בחשד כי עמותה ישראלית העונה לשם 'אגודה ישראלית למען ילדים עולים' הציגה בפני נציג הקרן בארץ מסמכים לפיהם מדובר בעמותה חוקית שמטרתה להנציח את זיכרון השואה בקרב ילדי העולים ובאמצעות דו"חות וקבלות אודות פעילויות שונות שכביכול התקיימו למען ילדי העולים, קיבלו במרמה, עפ"י החשד, את עלות הפעילויות אשר הופקדו בחשבונות הרשומות על שם העמותה.

עד כה עולה כי החשוד שעומד בראש העמותה, הציג בפני נציג הקרן בארץ קבלות ודו"חות אודות פעילויות שונות בהן סיורים ב'יד ושם', הסעות סדנאות וכד' ובכך קיבל במרמה בין השנית 2013-2015 סכום של כחצי מיליון ₪.

אתמול (ג'), בתום חקירה מורכבת ואיסוף ראיות, ערכו השוטרים חיפוש בבית החשוד ותפסו מסמכים, מחשבים ומכשירים סלולאריים, כל זאת בהתאם לצו בית משפט.

בדיון הארכת מעצרו של החשוד שהתקיים היום (ד') אמר השופט גבאי ריכטר בהחלטתו "מדובר בחשדות כי המשיב זייף מסמכים לצורך קבלת כספים מגופים הנוגעים לסיוע לניצולי שואה או פעילות הקשורה בהנצחת השואה. המשיב עמד בראש עמותה שבמשך שנים קיבלה כספים עד שבשנת 2012 חדלה לקבל אישור ניהול תקין והתנאי להמשך קבלת הכספים היה הרחקתו של המשיב מניהול אותה עמותה".

כאמור מעצרו הוארך ע"י בית המשפט ב- 5 ימים, מהמשטרה נמסר כי החקירה נמשכת.

תמונה: יונתן סינדל/ flash 90 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה