המשבר בין כחלון לברקת פוגע בירושליםלמרות ההבטחות והסיכומים האוצר לא מעביר את התקציבים לירושלים כך לדברי העירייה.לכן ברקת הנחה את הדרג המקצועי בעירייה להיערך לפיטורי מאות עובדי ניקיון, אבטחה חינוך ורווחה

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, עדכן אמש (א') את חברי הנהלת העיר והדרג המקצועי בעירייה כי לא חלה כל התקדמות אל מול משרד האוצר בהעברת התקציבים הנדרשים לבירת ישראל והנחה להיערך באופן מידי לפיטורי מאות עובדים הנתונים שירותים לתושבים, קיצוץ האבטחה במוסדות החינוך וקיצוץ מאסיבי בתקציבי הרווחה, החינוך והתרבות – וזאת לאור העדר תקציבי הסיוע של משרד האוצר, תקציבים אשר הגיעו בכל שנה מהממשלה והשנה נעצרו. ברקת קיבל לצעדים אלו גיבוי מקצה לקצה מחברי הנהלת העיר מכל המגזרים והסיעות.

בין המשמעויות של גזרות האוצר לירושלים: פיטורי 200 עובדים - כחצי ממנקי הרחובות בשכונות ובמרכז העיר, קיצוץ האבטחה במוסדות החינוך, ביטול כרטיסיות ההסעות לבתי הספר, קיצוץ התמיכה בנוער מחוסר בית, קיצוץ חריף בתכנית חילוץ מעוני שתפגע ב-400 משפחות, ביטול תכניות תמיכה בקשישים וסיוע למוסדות רווחה, ייעצרו פיתוח ותחזוקת גינות וכבישים וייובשו חצי מהגינות בעיר, תחול עליה בתשלומי ההורים בתיכונים, יקוצץ יום לימודים ארוך, יבוטלו שכירויות של מבני חינוך במגזר החרדי והערבי, יחול קיצוץ של 30%  בתמיכה במוסדות התרבות ובאגודות הספורט, יבוטלו אירועי תרבות המייצרים תנועה לעסקים, למסעדות ולמלונות ויקטנו התמיכות למינהלים הקהילתיים ולמתנ"סים בכל שכונות העיר, לתנועות הנוער, לתמיכה בעסקים ועוד.

בכל שנה מעביר משרד האוצר לעיריית ירושלים תקציב המשלים את הפער התקציבי בין הכנסות העירייה לבין צרכי העיר הממשיכה לגדול ולהתפתח. העירייה מגדילה בכל שנה את הכנסותיה ואף שומרת על תקציב מאוזן בכל 7 שנות כהונתו של ברקת.

בשנה זו, בניגוד לשנים קודמות בהן הועברו התקציבים לחיזוקה ולקיומה של ירושלים, לראשונה מסרב האוצר להעביר לבירת ישראל את הסיוע הדרוש לניהולה השוטף של העיר.

דרישת העירייה לתקציב תוספתי של 400 מיליון ₪ בתקציב 2016 נועדה לאפשר את המשך מגמות הצמיחה בהם החלה ירושלים ואת חיזוק העסקים בה, כפי שממשלת ישראל תמכה בעבר וחיזקה את בירתה.

ללא העברת התמיכה הממשלתית לירושלים, לא יהיה מנוס מהפעלת הגזירות אשר יביאו לפגיעה נוספת וקשה בבירת ישראל ומעמדה, זאת במטרה להגיש תקציב מאוזן וללא גירעונות כמתחייב בחוק. 

תמונה: מיכל פתאל/ flash 90. 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה