היום (ה') בשעה 16:35 התקבלו קריאות במד"א מרחב ירושלים על פיגוע ירי בכביש מאלון שבות לצומת הגוש שבגוש עציון.

מתחקיר ראשוני עולה כי מחבל הגיע במכוניתו ממערב למזרח בכביש שבין אלון שבות לצומת גוש עציון. המחבל הבחין בעומס תנועה לכיוון צומת הגוש, עקף את הרכב והחל לירות ללא הבחנה עם תת-מקלע מדגם עוזי לכיוון כלי הרכב שעמדו בפקק.

חובשים ופאראמדיקים של מד"א שהגיעו לזירת האירוע באמבולנסים וניידות טיפול נמרץ של מד"א, העניקו טיפול רפואי ולאחר נסיונות החייאה בשטח קבעו את מותם של צעיר בשנות ה-20 שנסע במיניבוס ושל גבר בשנות ה-40 שנסע ברכב פרטי, גבר נוסף כבן 50 שנסע ברכבו הפרטי נפגע אנושות בראשו ולאחר מאמצי החייאה של חובשים ופראמדיקים של מד"א שפינו אותו לבית החולים הדסה עין כרם מותו נקבע בבית החולים.

הותר לפרסום שמות הנרצחים: הרב יעקב דון הי"ד, יעקב היה בן 49 במותו, נשוי ואב לארבעה ילדים. נולד בקרית אונו להורים ניצולי שואה, אביו פרופסור לכלכלה באוניברסיטת בר-אילן. הוא שירת בחיל השריון ובוגר ישיבת הר עציון. יעקב שימש כמחנך וכרכז חינוך חברתי בתיכון ״דרך אבות״ באפרת  והיה גם מדריך תקשוב של משרד החינוך ובנוסף לכך דוקטורנט לטכנולוגיה חינוכית באוניברסיטת חיפה. הוא ואשתו היו שליחי הוראה בטורונטו. יעקב היה פעיל בענייני קהילה וחינוך בגוש עציון וכיהן בעבר כחבר ועד היישוב ויושב ראש ועדת חינוך. יעקב היה איש חינוך בכל רמ״ח איבריו. אהב חינוך ומעל לכל אהב את תלמידיו. איש של חינוך וחיוך.  בית אלון שבות מבכה את האבידה, ומחבק את האשה והילדים.

נרצח נוסף הוא עזרא יחיאל שוורץ הי"ד, בן ה-18, אזרח ארה"ב ותלמיד ישיבת 'אשרינו' בבית שמש,  שנהרג בפיגוע בגוש עציון. הנרצח יחד עם חמישה תלמידים נוספים מחו"ל, באו מבית שמש להתנדב ולסייע בבניית "עוז וגאון" שהוקם בצומת הגוש לזכר שלושת הנערים שנחטפו הי"ד. הלוויתו תתקיים בבוסטון ביום ראשון הקרוב.

ראש עיריית בית שמש מר משה אבוטבול אמר: "העיר בית שמש כולה משתתפת בצער המשפחה ובני הישיבה. יד הטרור האכזרית אינה מבחינה בין נער לזקן. עזרא הי"ד כמו רבים מחבריו עלה לארץ לשנת לימודים והתנדבות בבית שמש מתוך אהבת הארץ ואהבת הבריות. בית שמש תמשיך ותתחזק במעשי חסד ותורה באחדות הלבבות כדרכו של עזרא הי"ד".

הנרצח השלישי הוא שאדי ערפה בן 40, תושב חברון. 

למרכז הטראומה בבית החולים שערי צדק פונו 7 פצועים, 5 באורח קל ו2 נפגעי חרדה. הפצועים שוחררו לבתיהם. 

כונן מד"א ד"ר מיכאל הרמן ופראמדיק מד"א ראם נעימי שהגיעו למקום סיפרו: "סמוך למיניבוס ראינו מספר פצועים שוכבים, מהם, צעיר כבן 25 הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים ולאחר ניסיונות החייאה נאצלנו לקבוע את מותו בשטח. גבר נוסף פלסטינאי שנסע ברכב אחר נפגע והיה ללא סימני חיים ולאחר זמן קצר קבענו את מותו במקום ".

פראמדיק מד"א זכי יהב סיפר: "ניגשנו לפצוע כבן 50 שסבל מפצע ירי בפלג גופו העליון, הענקנו לו טיפול רפואי מהיר בשטח ופינינו אותו תוך כדי טיפול מציל חיים לבית החולים הדסה עין כרם כשהוא מחוסר הכרה ומצבו מוגדר אנוש, ולאחר שמאמצי החייאה נמשכו בבית החולים נקבע מותו".

תמונות: באדיבות דוברות מד"א