עיריית ירושלים: "יש להסיר מסדר היום את הדיון בתכנית מבואות מבשרת"ראש העיר, ניר ברקת שלח מכתב לשר האוצר, משה כחלון בדרישה להסיר את מסדר היום את התכנית "מבואות מבשרת" בטענה שהתכנית בעייתית ונוגדת את מדיניות התכנון בעיר

במכתב ששלחה עיריית ירושלים לשר האוצר ויו"ר קבינט הדיור משה כחלון, ויו"ר מטה הדיור אביגדור יצחקי, דורשת העירייה כי התכנית "מבואות מבשרת" (הר חרת) תוסר מסדר היום של ישיבת קבינט הדיור, שכן לטענת העירייה מדובר בתכנית בעייתית ביותר, אשר נוגדת את מדיניות התכנון בירושלים וכל ראשי הרשויות המקומיות הרלוונטיים מתנגדים לה באופן נחרץ.

מדובר בתכנית להקמת 3,000 דירות. על פי העירייה, התוכנית חלה על שטח שמיועד להיות גן לאומי ולא תצליח להשיג את יעדה - הוספת יחידות דיור. זאת משום שמדובר בתוכנית מורכבת ובעייתית.

בעירייה מציינים כי באם לא תוסר התכנית מסדר היום, העירייה תפעל בכל הכלים העומדים לרשותה למנוע את קידומה של התכנית.

ראש העיר ירושלים ניר ברקת ציין כי "לא נאפשר להחיות את תכניות הבניה במערב ירושלים שיביאו לפגיעה קשה בעיר, נגד האינטרס של תושבי ירושלים. זו תכנית רעה לירושלים שתפגע בה. במקום התכנית הזו  נבנה באמצעות התחדשות עירונית פי 20 ממה שמתכננים במקומות השנויים במחלוקת, כדי שנוכל להשאיר כאן יותר צעירים בלי לפגוע בשטחים ירוקים ובעיר". 

תמונה: (אילוסטרציה) flash 90


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה