בשורה להורים בחינוך המיוחד: עיריית ירושלים תקיים זו השנה ה-6 את תכנית "קיץ בכיף" החודש ה-11 בגני ילדים. תכנית החודש ה- 11, שתופעל על-ידי המינהלים הקהילתיים, הינה תכנית ייחודית שיזמה ומובילה העירייה, ואנו גאים להיות העיר הגדולה הראשונה שמיישמת ומפעילה אותה. התכנית מאפשרת להאריך את שנת הלימודים בחודש נוסף ומאפשרת לילדים להישאר בסביבה איכותית, מוכרת ונוחה גם בזמן החופש.

גני החינוך המיוחד- במסגרות בהן הופעל השנה צהרון במתווה ציל"ה, החליטה העירייה להירתם ולאפשר את קיום צהרוני הקיץ בסיוע מימון עירוני חלקי. מפאת הצרכים המיוחדים והעלויות הנוספות הקיימות בגני החינוך המיוחד, העירייה תקצה תקציב מיוחד לסייע בהפעלת הצהרונים כך שהשתתפות הכספית של ההורים תהיה דומה לזו שבגני הילדים של החינוך הרגיל. ההרשמה נעשית דרך המינהלים הקהילתיים וצוות הצהרון יכלול סייעות מהחינוך המיוחד.

עיריית ירושלים מאפשרת למעשה לכל ילדי הגנים להמשיך את לימודיהם במהלך חודש יולי, במתכונת הגן רגילה כפי שעשו  במהלך השנה, עם חבריהם בסביבה הפיסית המוכרת להם. ברוב המקרים, התכנית תופעל על-ידי צוות הגן המקורי, בעיקר הסייעות שיש להן גם את ההכשרה המקצועית וגם את ההיכרות הייחודית עם כל אחד מהילדים אשר יחוו המשכיות משנת הלימודים הרגילה לתכנית הקיץ. בעקבות הצלחת התכנית החינוכית בשנה שעברה נבחר כי הנושא המוביל השנה יהיה "אצלנו בחצר- חיים בעלי חיים".    

התוכנית תחל ב-1 ביולי עד ה-30 ביולי בימים א'-ה', למעט ב-ט' באב (26.7.15)- ביום זה לא תתקיים פעילות. בכדי להתאים את שעות הפעילות לנוחות ההורים, מוצעות שתי תכנית אפשריות לבחירת ההורים:

יום ארוך: בין השעות 07:30-16:00- במחיר של 1,650 ₪ כולל ארוחת צהריים חמה.

יום קצר: בין השעות 07:30-14:00- במחיר של 900 ₪ (ללא ארוחת צהריים).       

כחלק משיפור איכות השרות להורים, הוחלט להפעיל את התוכנית באמצעות המינהלים הקהילתיים לאור הניסיון הרב שצברו בהפעלת הצהרונים ובשיתוף הפעולה עם העירייה. הרישום, גביית התשלום וקבלת ההנחות יתבצעו במינהלים הקהילתיים אשר נמצאים בשכונות השונות ובהם יוכלו ההורים לקבל את כל השירותים במקום אחד.

חשוב להדגיש כי לנוחיות ההורים, הרישום במינהלים קהילתיים יהווה תחנה אחת שתיתן מענה לכל היבטי הרישום ואף תאפשר להורים לפרוס את התשלום למספר תשלומים. כמו כן, עיריית ירושלים תעניק הנחות עבור יום תכנית קצר בהתאם למדרג הכנסות ממוצע לנפש. קביעת דרגת ההנחה תתבצע במינהלים הקהילתיים בהתאם לקריטריונים הנדרשים ובהצגת מסמכים תומכים. מומלץ להזדרז ולהירשם על מנת להבטיח התחלה פשוטה ונוחה של הקיץ- ההרשמה עד ה-15 ביוני.

תמונה: flash 90