נערכים לקיץ: החלה ההרשמה לתכנית "בתי הספר של החופש הגדול"ההרשמה שמפעילה עיריית ירושלים לכיתות א'-ב'
בעקבות הצלחת התכנית בשנה שעברה- נרשם ביקוש גדול
אלפים כבר נרשמו הודות לאפשרות החדשה לרישום באינטרנט

כחודש לפני תחילתו הרשמית של החופש הגדול וכבר נרשמת היענות גבוהה מאוד מצד ילדי ירושלים בהרשמה לתוכנית "בתי הספר של החופש הגדול" שמפעילה עיריית ירושלים.

ברחבי ירושלים צפויות להיפתח כ-450 מסגרות חינוכיות ברחבי העיר שיופעלו על-ידי צוותי ההוראה של בתי הספר. עד כה נרשמו לתוכנית למעלה מ- 5,200 תלמידי כיתות א'-ב' מכלל המגזרים ברחבי העיר. במגזר הציוני נרשמו כ-4,150 תלמידים המהווים כ-52% מהתלמידים וכ-1,120 תלמידים ממערכת החינוך במזרח העיר המהווים כ-20% מפוטנציאל התלמידים בגילאים הללו.

במסגרת התוכנית תפעיל עיריית ירושלים כ-450 מסגרות חינוכיות ברחבי העיר החל מה-1 ביולי ועד 21 ביולי בימים א-ה, בין השעות 8:00-13:00, אשר יספקו פעילויות חינוכית ותעסוקה לתלמידי כיתות א' וב' ללא עלות.

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת ציין כי "חשוב לנו לאפשר לילדי ותושבי ירושלים לקבל חינוך איכותי ומגוון שילווה אותם לכל אורך השנה.  תכניות של צהרונים מוזלים, החודש ה- 11, ביה"ס של החופש הגדול, תכניות חינוכיות ועוד הם רק חלק מהפעולות שהעירייה מקיימת בשביל לאפשר חינוך איכותי לצד עלות מוזלת להורים. אנו ממשיכים לחזק את המשפחות הצעירות בעיר ואת הילדים שיהוו את העתיד בירושלים".

הפעילויות בתוכנית יועברו על ידי צוות מקצועי ומיומן, ברוב המקרים מדובר בצוות מורים מבית הספר. התלמידים יזכו לארוחת בוקר קלה ולפעילויות תרבות, למידה והעשרה במסגרתם יחשפו ויתנסו בתחומי האומנויות, הספורט, החינוך הסביבתי, קריאת ספרים וצפייה בהצגות ומופעים שיגיעו לבתי הספר לצד פעילויות חברתיות וערכיות. בנוסף, יתקיימו שני ימי שיא ארציים האחת משותפת להורים וילדים בסימן "חיים בצוותא בחברת הילדים" והשנייה משותפת לילדים ונוער בסימן "מעורבות חברתית בקהילה.

להורים המעוניינים תינתן האפשרות להארכת הפעילות במסגרת צהרון, שיופעל על-ידי אגודת רנה קאסן, עד השעה 16:00 בעלות של 750 ₪. הצהרון יופעל על ידי מדריכים מתכנית ציל"ה ובמסגרתו יקבלו הילדים ארוחת צהריים ובין 2-3 חוגים מדי שבוע.

תכנית "בתי הספר של החופש הגדול" נהגתה על ידי משרד החינוך, והעיר ירושלים הינה העיר הגדולה ביותר הלוקחת חלק בה. התכנית נועה לתת מענה חיוכי איכותי לצרכים השונים של הילדים לצד הקלה בנטל ההוצאות על ההורים בתקופת הקיץ. התכנית תופעל באמצעות אגודת רנה קאסן.

השנה לאור פתיחת אפשרות הרישום באתר, נרשמה עלייה ברישום המוקדם. יש לציין כי פתיחת המסגרות מותנית במינימום הרשמה של ילדים ועל כן אנו קוראים להורים להקדים את הרישום, שיסתיים ב-15 ביוני.

רישום התלמידים מתבצע באתר ובמשרדי אגודת רנה קאסן- http://www.renecassin.org.il/register.aspx?id=20&hmenu=20

פרטים נוספים באתר העירייה-

https://www.jerusalem.muni.il/Messages/Education/Yesodi/Pages/Freedom_Schools.aspx

תכנית "בתי הספר של החופש הגדול" מצטרפת לתוכנית "החודש ה- 11" שמפעילה עיריית ירושלים בגני הילדים והצהרונים ברחבי העיר במסגרתה מאריכים הגנים והצהרונים את פעילותם גם לחודש יולי. ירושלים הינה העיר בעלת מערכת החינוך הגדולה ביותר בארץ עם כ-200,000 תלמידים בכלל המסגרות. בשנים האחרונות חל גידול במשפחות הצעירות המגיעות לעיר והעירייה פועלת נמרצות בכדי להקל על ההורים בתקופת החופש הגדול ולספק מסגרת חינוכית ערכית לילדי העיר.

 

תמונה: פלאש 90.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה