ד"ר פרנק-ולטר שטיינמאייר יקבל את התואר מהאוניברסיטה העברית בטקס העצרת השנתי
ב-31 במאי, במסגרת אירועי חבר הנאמנים ה-78 של האוניברסיטה. ד"ר שטיינמאייר יקבל את התואר כהוקרה על תמיכתו העקבית והפומבית בישראל ופעילותו למען העמקת הידידות בין גרמניה לישראל. השר שטיינמאייר מקבל את התואר בשנה שבה מציינות גרמניה וישראל 50 שנים לכינון היחסים הדיפלומטיים ביניהן, ולאור מחויבותו רבת השנים למדינת ישראל. מחר, (ג') הוא יום השנה לחתימה על הסכם כינון היחסים הדיפלומטיים בין המדינות.

עוד יקבלו תואר ד"ר לשם כבוד:

נשיא ביהמ"ש העליון לשעבר של ברזיל ג'ואקים בנדיטו ברבוסה גומס. ברבוסה הוא האפרו- ברזילאי הראשון שכיהן בבית המשפט העליון, ובנוסף לכך ולאור סגולותיו עמד בראש מערכת המשפט בברזיל.ברבוסה חרט על דגלו את המאבק בשחיתות ציבורית ופוליטית במדינתו וקצר הצלחה רבה בפעילות זו שהקנתה לו הכרה במגזין טיימס שבחר בו בשנת 2013 כאחד האנשים המשפיעים ביותר בעולם.

הבמאית והשחקנית רונית אלקבץ מהיוצרות הבולטות והמוערכות בישראל ובחו"ל בעשרים השנה האחרונות. הופעותיה הבלתי נשכחות כשחקנית (בסרטים כגון "שחור", "חתונה מאוחרת", "אור", ו"ביקור התזמורת") הדגישו את המדיום הקולנועי כמדיום אמנותי שבו תרומת השחקן היא משמעותית בכינון השפה הויזואלית של הסרט.  דמויותיה של אלקבץ תרמו לייצוג מגוון דמויות נשיות מזרחיות ופלסטיניות ולשיח המזרחי-הנשי הישראלי.

נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס יגיע לטקס ויקבל את פרס בובליק. פרס זוכה בפרס על מנהיגות אמיצה רבת שנים השואבת את כוחה מחזון חברה שוויונית מתקדמת ושוחרת שלום, בהערכה רבה על עשייתו הענפה לבניינה ולשגשוגה של מדינת ישראל מראשיתה, על פועלו לביסוס מערכת הביטחון וקידומה, על תרומתו להאדרת שמה של ישראל בעולם ולהידוק קשריה עם  התפוצות, ועל נחישות דעתו להשכין שלום באזורנו ובהכרת תודה על קידום המדע והטכנולוגיה ועל תמיכתו הנמרצת בהשכלה הגבוהה בישראל.

הפרס, על שם שלמה בובליק, מוענק לפי צוואת המנוח אחת לשנתיים לאדם שתרם תרומה נכבדה לקידומה ולפיתוחה של מדינת ישראל; ואחת לשנתיים לסטודנט, לבוגר, למרצה או לעובד של האוניברסיטה העברית שעשה עבודת לימוד או מחקר בעלת ערך ייחודי, ופרסם את תוצאותיה.

תמונה: באדיבות דוברות האוניברסיטה