מחדשים את המפלצתעיריית ירושלים, באמצעות חברת מוריה תבצע בשבועות הקרובים עבודות שימור למפלצת - פסל "הגולם" הידוע בכינויו– פסל המפלצת, שבגן רבינוביץ בשכונת קרית היובל

העבודות יכללו צביעה שימורית מיוחדת של המפלצת כדי לשמור עליה לשנים רבות. בנוסף יטופלו הלשונות של המפלצת עליהן התגלשו מאות אלפי ילדים, יבוצעו תיקונים בבסיס הפסל, יוחלף החול בגן ויונמכו הקירות והגדרות בחזית הגן - הפונות לרחובות טהון וסאלד.

לצורך ביצוע עבודת שימור פסל המפלצת, נבחר האומן ומומחה הצבע רוני גולדברג, שהכין מפרט אודות הצבע וביצוע העבודה. המפרט הועבר לבדיקתם ואישורם של דוד ביגלאייזן, המשמש כמנהל השימור של מוזיאון ישראל וד"ר מרטין וויל, לשעבר מנכ"ל מוזיאון ישראל, והותאם להנחיותיהם. עבודות השימור תואמו עם קרן ניקי דה סן פאל (יוצרת פסל המפלצת), שאמונה על שימור וטיפוח עבודותיה של האומנית.

שלב ראשון בעבודה יכלול ניקוי הפסל וביצוע תיקוני טייח. לאחר מכן יוזמן דוד ביגלהאוזן לסיור ובדיקת השטח, לקראת תחילת ביצוע עבודת הצבע. יש לציין כי ביגלהאוזן ילווה את כל תהליך חידוש פסל המפלצת.

ההשקעה הכספית בשימור פסל המפלצת תעמוד על כ- 300,000 שקלים ולהערכת הגורמים המקצועיים תקופת השימור תארך עד חודש ימים.

העבודות יבוצעו ימומנו על-ידי חברת מוריה והן מהוות השלמת שדרוג גן רבינוביץ ושימור פסל המפלצת. כזכור, בחודש ספטמבר 2014 הושלמו עבודות השדרוג והשיפוץ של גן רבינוביץ בהשקעה כספית של 2.5 מיליון שקלים. העבודות השדרוג והשיפוץ כללו: הקמת שבילים חדשים, הנגשה נוחה לגן, צמחייה חדשה בכל מתחם הגן, התקנת תאורה חדשה, הצבת מתקני משחק חדשים, ברזיות, ריהוט גן, שולחנות וספסלים חדישים.

העבודות נועדו לרענן את הנראות, הצמחייה ומתקני המשחקים לצד שימור האופי המסורתי והנוסטלגי של הגן שמהווה מוקד משיכה לתושבי העיר מכלל השכונות.

חשוב להדגיש כי חידוש פסל המפלצת נעשה בשיתוף פעולה עם המינהל הקהילתי יובלים והתושבים, שבירכו על הפרויקט.

ראש-העיר ירושלים, ניר ברקת מציין כי "אין ילד בירושלים שלא מכיר וגדל על המפלצת שהפכה לאחד מסמליה המוכרים של ירושלים. אנו שומרים על המפלצת שגם הדורות הבאים של ילדינו יזכו ליהנות ממנה, כפי שאנחנו נהנים ממנה".

עופר מנור, אדריכל העיר אמר כי "פסל המפלצת הוא ייחודי בהיותו שילוב של יצירת אומנות מהשורה הראשונה ומתקן משחק אהוב במיוחד על כל ילדי העיר.

עבודות השיקום של המפלצת נעשות ברגישות הנדרשת מטיפול שימורי בפסל אומנות, ובמטרה להעצים את  חווית הילדים מהמשחק בו וסביבו.

הפסל הוא פרי יצירתה של האומנית ניקי דה סן פאל, והקמתו התאפשרה באמצעות הקרן לירושלים.

תמונה: סטודיו "זוז"


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה