הושק מרתון ווינר ירושלים 2015שבועיים וחצי ליריית הזינוק של מרתון ווינר ירושלים הבינלאומי ה-5 שיתקיים בתאריך 13.3.2015, וכבר עכשיו ניתן להכריז עליו כאירוע הספורט הבינלאומי הגדול והמשמעותי ביותר שנערך בישראל

אירוע ההשקה של מרתון ויינר ירושלים החמישי, התקיים היום, (יום ב') בהנחיית אנדי רם, הטניסאי הישראלי הגדול בכל הזמנים, שגדל בירושלים והיא חלק בלתי נפרד ממנו. האירוע התקיים בבית ההארחה הסקוטי סנט אנדרוז הצופה על העיר העתיקה, ובו השתתף ראש העיר ניר ברקת, חבר מועצת העיר ומחזיק תיק הספורט, רמי לוי, ראש אגף הספורט בעירייה, אורי מנחם, מנכ"ל הטוטו, איציק לארי, וסמנכ"ל יבואנית המותג ניו-באלאנס לישראל, יאיר פלג.

25,000 רצים  מ- 60 מדינות שונות בעולם ישתתפו במרתון, כאשר כ-  2200 רצים מרחבי העולם יגיעו במיוחד להתחרות במרתון . 

ניר ברקת, ראש העיר ירושלים, אשר סיים בעצמו 5 מרתונים מלאים וירוץ בחצי המרתון בירושלים אמר כי "מרתון ווינר ירושלים הוא אירוע יוצא דופן ויחיד במינו, המסמל את החזרה לשגרה בעיר המיוחדת שלנו. מרתון ווינר ירושלים היא התשובה שלנו לאלה המנסים לשבש את שגרת חיינו ולפגוע בה, ואני קורא לכולם להגיע, להירשם, להזדהות ולהפגין סולידריות עם ירושלים. התשובה הניצחת לאיומי הטרור, היא שאנו נתייצב ונרוץ ברחובות ירושלים, ללא חשש או פחד, ונראה שאנו חזקים ואיתנים. מדובר באירוע בינלאומי המושך מדי שנה אלפי רצים מעשרות מדינות והפך בחמש שנות קיומו לחלק מלוח השנה של אצנים ברחבי העולם, בשורה אחת עם מרתונים בערים המובילות בעולם כגון ניו יורק, פריז, לונדון וברלין. המרתון הוא גם אירוע קהילתי ומשפחתי המקדם שינוי חברתי. השנה הוספנו מקצה מיוחד למשפחות בו יוכלו לרוץ משפחות שלמות יחדיו ליהנות מחוויית המרתון. גם השנה ירוצו אלפי רצים בשם עמותות ומטרות חברתיות שונות הצפויים לגייס מיליוני ₪ למטרות חברתיות. אני שמח וגאה כי המרתון הפך לא רק למסורת בינלאומית אלא גם למקור צמיחה עבור ירושלים, וכי תרומתו הכלכלית לעיר גדלה מדי שנה. אני מזמין את כולם לקחת חלק בחגיגות המרתון וליהנות מהמסלול המאתגר, מהאוויר הצלול ומחוויה בלתי נשכחת לאורך נופיה ואתריה המרהיבים של ירושלים".

מרתון ווינר ירושלים הבינלאומי  2015 יתקיים זו השנה החמישית, ביום שישי ה-13 במרץ   2015. האירוע יחולק לשבעה מקצים: מרוץ מרתון מלא (42.195 ק"מ), מרוץ חצי מרתון (21.1 ק"מ), מרוץ 10 ק"מ, מרוץ עממי למרחק של 5 ק"מ, מקצה משפחות של 1.7 ק"מ, מרוץ הקהילות למרחק של 800 מטר ומקצה אופני יד של כ 16 ק"מ.

ביוזמה מיוחדת של עיריית ירושלים הוחלט על פתיחת מקצה ראשון מסוגו בישראל שיוקדש השנה במרתון ווינר ירושלים למשפחות.. ההרשמה למקצה, באורך של 1.7 ק"מ תעשה באופן משפחתי וכל בני המשפחה יקבלו מספר חזה רץ זהה. המשתתפים במקצה יקבלו חולצות מרתון ובסיומו יחולקו מדליות לכל אחד מהמשתתפים ומגנטים משפחתיים. מאות משפחות מרחבי ירושלים וישראל צפויות להשתתף במקצה שיאפשר למשפחות וילדים בכל הגילאים לקחת חלק פעיל בחגיגת המרתון בעיר.

מרתון ירושלים הוא ייחודי ביופיו ומאתגר בעליות והירידות המאפיינות אותו. לאורך המרוץ יחלפו הרצים על פני אתריה ההיסטוריים המרהיבים והחשובים של ירושלים, ממשכן הכנסת לתוך העיר העתיקה ולאורך החומות, בריכת הסולטן, משכנות שאננים, הר ציון, מושבה גרמנית, רחביה, טיילת ארמון הנציב, גבעת התחמושת, גן סאקר, הר הצופים, הר הזיתים ואתרים נוספים.

לאורך 5 שנות קיומו, מהווה המרתון אבן שואבת לתיירות בינלאומית והפך למקור צמיחה כלכלי משמעותי והמספרים גדלים משנה לשנה. ב-5 השנים האחרונות הביא המרתון למעלה מ-8,000  לינות בעיר והכנסות של כ-40,000,000 מיליון ש"ח לתיירות וכלכלת העיר.

המרתון צפוי להביא למעלה מ - 8,000  לינות בעיר, הכוללות את לינות הרצים ומלוויהם, והכנסות של כ-  10 מיליון שקלים לתיירות בעיר הכוללות לינה, מסעדות, מוסדות תרבות, תחבורה ועוד.

קבוצות הרצים הגדולות ביותר יגיעו מארה"ב, אנגליה, גרמניה, צרפת, הונגריה, איטליה רוסיה ודרום אפריקה. כמו כן, השנה לראשונה יגיעו רצים ממדינת הוותיקן, טג'יקיסטן, זימבבואה, איסלנד, בליז ועוד.

רשות התיירות ומשרד התיירות השקיעו בשיווק המרתון בחו"ל, בקמפיין אינטרנטי נרחב, רשתות חברתיות ופרסום במגזיני ריצה מקצועיים בחו"ל.

למעלה מ- 60 עיתונאים וצוותי סיקור מרחבי העולם יגיעו לסקר המרתון, מגרמניה, איטליה, רוסיה,  צרפת, , ארה"ב וברזיל. משלחת העיתונאים הגדולה השנה מעידה על התעניינות בינלאומית רחבה יותר. שווי הפרסום כתוצאה מהסיקור התקשורתי של העיתונאים הזרים מוערך במיליוני דולרים.

במסגרת קמפיין בינלאומי שערכה עיריית ירושלים בשיתוף עם משרד התיירות והרשות לפיתוח ירושלים, הורכבו עבור הרצים מחו"ל חבילות אירוח שכוללות גם כניסה למוסדות תרבות, מסעדות ואטרקציות בעיר.

כמו כן, כ-  6,000 רצים מעמותות שונות צפויים להשתתף במרתון ולגייס למעלה מ- 4 מיליון ש"ח למען מטרות חברתיות שונות. מדובר במספר שיא של רצים- כל אחד למען העמותה אותה הוא מייצג, דבר שהופך את מרתון ווינר ירושלים למרוץ החברתי ביותר בישראל.

בין העמותות שייקחו חלק במרוץ: האגודה למלחמה בסרטן,  עמותת שלווה, עמותת על"ה, עמותת  צעדים קטנים, עמותת בית הגלגלים, קו לחיים, משפחה אחת, קרן קובי מנדל, עמותת כי אכפת לי, עמותת חיינו וידיד,

הרצים מהעמותות יכללו אישי ציבור,  משפחות וילדים. כל אחד יוכל לבחור באיזה מקצה לרוץ ובנוסף ייפתח מקצה – חברתי  מיוחד של 800 מטרים המיועד למי שאינו יכול מעבר לכך. 

למשתתפים במרוץ הקהילות (800 מטר) ההשתתפות חינם ואין צורך ברישום מוקדם.

מנכ"ל משרד התיירות אמיר הלוי מוסיף "משרד התיירות משווק וממתג את ישראל כארץ המרתונים, הודות למזג האוויר הנוח כל השנה, והודות לעובדה שחובבי הספורט האתגרי ברחבי העולם, שמצפים לרוץ במרתון - פחות רגישים למצבים גיאופוליטיים שפוקדים אותנו מדי פעם, וההוכחה לכך היא גידול במספר המשתתפים במרתון השנה, יותר מ-2,000 - למרות מבצע "צוק איתן". גם השנה משרד התיירות משקיע מיליוני ₪ בשיווק ובאירוח עשרות עיתונאים ומובילי דעת קהל מאירופה שישתתפו באירוע ויסקרו אותו. אנחנו מאמינים שלמרתון ירושלים יש פוטנציאל גדול להשתלב בטרנד תיירות הספורט, שתופס תאוצה ומתפתח בעולם, במיוחד בזכות המסלולים המרתקים שעוברים דרך אתרים היסטוריים ותרבותיים המרגשים רבים בארץ ובחו"ל, ואשר יוצרים חוויה חד פעמית".

מנכ"ל הטוטו ווינר, איציק לארי מציין "הסיפור של הספורט בירושלים הוא תמצית החזון של הטוטו – קידום הספורט המקצועני באמצעות בניית תשתיות ומתקנים ברמה בינ"ל כגון אצטדיון טדי המשודרג, אירוח אירועי ספורט לאומיים ובינ"ל, כגון גמר גביע המדינה ווינר-סל, לצד קידום הספורט בקהילה כגון מרתון ווינר ירושלים. הפיכתה של ירושלים לבירת הספורט של ישראל, הופך את הטוטו לשותף הטבעי של עיריית ירושלים, ושל מי שעומד בראשה – ראש העיר ניר ברקת, שחזונו לגבי ירושלים הולך ומתממש לנגד עיננו. אנחנו בטוטו גאים להיות שותפים לפיתוחה של ירושלים בירת ישראל, פיתוח שאותו יוכלו לחוות מקרוב אלפי רצי המרתון שייהנו מהנופים הקסומים של העיר".

מרתון ווינר ירושלים מופק ע"י עיריית ירושלים ומנוהל ע"י אגף הספורט בשיתוף הרשות לפיתוח ירושלים ותמיכה וסיוע של המשרד לירושלים והתפוצות  ומשרד התיירות.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה