למעלה מ-700 מתנדבים ערוכים לסייע לתושבי העיר בעת מזג אויר סוער: תושבים המעוניינים להתנדב למערך החירום של המנהלים הקהילתיים, לשאול אתי חפירה או מסורים, או לחלופין תושבים הזקוקים לסיוע מוזמנים לפנות למנהל הקהילתי אליו הם שייכים

היחידה העירונית להתנדבות במינהל לשירותי קהילה בעיריית ירושלים גייסה למעלה מ-700 מתנדבים אשר ערוכים לסייע לתושבי העיר במהלך מזג האויר הסוער.

מבין המתנדבים ניתן למצוא נציגים מכלל המגזרים: מערב ומזרח העיר, עולים וותיקים, בני נוער ומבוגרים, חרדים, דתיים וחילוניים אשר יצטרפו לנאמני השכונות, הפועלים לאורך כל השנה על מנת לסייע ולעזור לאוכלוסיות השונות בעיר.

המתנדבים מופעלים באמצעות שירותי הרווחה בשיתוף המנהלים הקהילתיים אשר ממפים את הזקוקים לסיוע ומנהלים את הפעילות בשטח.

במקביל, בכל שכונה קיים מועדון נשים המרכז עשרות נשים מהשכונה ונמצא בקשר ישיר עם תושבי השכונה.

מדובר בעשרות ארגונים, כולל ארגונים מצילי חיים וארגונים הומניטריים הפועלים בשיתוף פעולה מלא עם עיריית ירושלים על מנת להבטיח המשך קיום איכות חיים שגרתית תוך חיזוק תחושת החוסן השכונתי.

אירגון הג'יפאים "ג'יפאים למען הקהילה" נרתמו לפעילות לאורך כל הסופה שכולל כ -60 ג'יפאים מירושלים ואף מתנדבים שיגיעו עם כלי הרכב מחוץ לעיר .

הם יסייעו בהסעות חולים וחלוקת מזון ויהווי גורם תומך וחיוני לסייע לתושבים במהלך האירוע

כמו כן, במנהל החינוך העירוני גובשה רשימת הורים אשר התנדבו לסייע למנהל החינוך באיתור ומתן מענה למפגעים במוסדות החינוך (בתי ספר וגני ילדים). המתנדבים יסייעו לגיבוש תמונת מצב במוסדות החינוך בעקבות סופת השלג ויסייעו בפינוי השבילים המובילים לגנים ולבתי הספר.

על אף ההיענות הגדולה - כל עזרה נוספת תתקבל בברכה ואנו פונים לכל מי שמעוניין להצטרף למערך המתנדבים ליצור קשר עם המנהלים הקהילתיים בשכונות.

 

תמונה: flash 90


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה