ירושלים נערכת למזג אויר סוערעל-פי התחזית המעודכנת שבידי עיריית ירושלים, צפויה השבוע מערכת חורפית של משקעים רבים, בדגש על כמויות רבות של גשם, רוחות חזקות מאוד, טמפרטורות נמוכות וייתכן שלג קל בפסגות הגבוהות

ראש העיר, ניר ברקת, הנחה את אגפי העירייה להיערך לקראת מזג האוויר הסוער הצפוי. מטה החרום העירוני משלים את היערכותו למזג אויר סוער וממליץ לתושבים לשמור על בטיחות, להיערך למזג האוויר הסוער ולהישמע להנחיות שיופצו בתקשורת. במידה ויירד שלג העירייה ערוכה לטיפול בו.

הנחיות לתושבים

התושבים ובעלי עסקים  מתבקשים לשמור על הניקיון, להקפיד לא להשליך קרטונים ושקיות זבל מחוץ לפחי האשפה מחשש שיסתמו את פתחי הניקוז.

יש לגזום עצים וענפים בגינות פרטיות בסמיכות לכבלים ולפנות את הגזם באופן מוסדר, לבדוק בטיחות מערכות חשמל ולהצטייד בתאורת חירום וערכות לחימום. חשוב לחזק אנטנות, דודי שמש וחפצים אחרים על הגגות ובמרפסות .

מומלץ: לבדוק תקינות מערכת החימום-בעיקר אלה המחייבות אוורור. לוודא איטום גגות ופתחים (חלונות ותריסים), כמו-כן לנקות ולפתוח תאי ניקוז מים בחצרות ומרזבים על הגגות.

יש לפנות חפצים שאינם מוחזקים ועשויים ליפול ממקום גבוה או לעוף כגון עציצים/אדניות, ריהוט ושלטים. להימנע משהייה תחת סככות, פרגולות, צריפים או מבנים ארעיים.

בעת חשש לקרה – לפתוח את ברז המים החמים לכדי טפטוף כדי למנוע קפיאת מים בצינורות קולטי דוד השמש (קפיאה גורמת להתבקעות הצינורות).

כמו כן יש להצטייד במים ואספקה מצומצמת למקרה הצורך.

בעת הפעלת מערך החרום העירוני ניתן יהיה לקבל מידע באתר האינטרנט העירוני, בעמוד הפייסבוק של עיריית ירושלים.

תמונה: flash 90

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה