מזג אוויר סוער: שלג בירושלים?מזג האוויר החורפי יימשך גם היום (ה') עם גשם ברוב אזורי הארץ, שילווה בסופות רעמים וברד עם חשש להצפות. בירושלים יש סיכוי לשלג באוויר שלא צפוי להיערם

במשך היום צפויים גשמים עזים מהצפון ועד הדרום ויהיה קר במיוחד. עד שעות הצהריים הממטרים יתמעטו וירדו בעיקר באזור צפון ובמרכז, ומשעות אחר הצהריים בדרום. בכבישי הגולן והגליל ייתכנו חסימות לסירוגין עקב שלג וקרח. במהלך היום צפוי לרדת שלג בשאר פסגות הרי הצפון והמרכז (מעל 900 מטר).

על פי תחזית מזג האוויר המעודכנת, קיימת האפשרות לירידת פתיתי שלג במהלך שעות היום בירושלים אך הוא לא צפוי להיערם. כמו כן קיימת האפשרות להיווצרות קרה בעיר מחר (שישי) לפנות בוקר.

לאור התחזית מערך החירום העירוני נמצא בכוננות ונערך עם כלים לפינוי צירים מרכזיים במידת הצורך ופיזור מלח בצירי התנועה המרכזיים במהלך הלילה למניעת הקרה.

במידה ותיווצר קרה ביום שישי בבוקר בצירי התנועה, יופצו הנחיות לציבור בכלי התקשורת ובאתר האינטרנט בעירוני ובדף הפייסבוק של עיריית ירושלים.

בעירייה קוראים לתושבים לנהוג במשנה זהירות בצירי התנועה ולהקפיד על כללי בטיחות בבית וברחוב.

כל הפרטים וכל מידע לקראת החורף נגיש בכל הדרכים האפשריות : במוקד 106, באתר עיריית ירושלים, בדף הפייסבוק העירוני ובאפליקציית עיריית ירושלים.

ניתן לצפות בסרטון הדרכה למוכנות לחורף שהפיקה העירייה – להלן לינקWinter is Coming

גם במשטרה נערכו למזג האוויר הסוער ושוטרים יפרסו בצירי התנועה העירוניים וכן בכניסות לעיר במטרה לשמור על בטחון הציבור ושגרת החיים בצורה הטובה ביותר.

במסגרת היערכות המשטרה, יתוגבר מוקד 100 על מנת לתת מענה מיטבי לפונים . לרשות הציבור עומד מוקד 110, מוקד מידע ארצי של משטרת ישראל אליו ניתן להתקשר ולקבל מידע אודות צירי תנועה עירוניים ובינעירוניים וכן לדווח על אירועים ו/או תקלות.
 
משטרת ישראל קוראת לציבור הנהגים להתאים את הנסיעה לתנאי הדרך, להימנע מנסיעה בכבישים בהם יש הצפה, להדליק אורות, לשמור מרחק ולהאט את מהירות הנסיעה ולהימנע מעצירות פתאומיות. נהגים/נוסעים אשר נתקעו עם רכבם, יש להתקשר למוקד 100 ולהמתין ברכב עד להגעת ניידת משטרה. הולכי רגל/תושבים אשר נקלעו למצוקה וזקוקים לעזרה – יש להתקשר למוקד 100 ולהמתין עד להגעת ניידת משטרה.
הציבור מתבקש להימנע מפעולות שיש בהן סכנה בטיחותית, לשמור על ערנות ונקיטת משנה זהירות בעת נהיגה .
 
משטרת ישראל תעדכן כל העת, באמצעות כלי התקשורת השונים, פייסבוק משטרת ישראל, אתר האינטרנט של משטרת ישראל ואתר עיריית ירושלים, אודות צירי תנועה חסומים, המלצות על צירי תנועה חלופיים והנחיות לציבור ככל שיתקבלו. מומלץ להיות קשובים לאמצעי התקשורת השונים ולהישמע כל העת להנחיות השוטרים.


תמונה ראשית : נטי שוחט/ flash 90, תמונה בגוף הכתבה: באדיבות דוברות המשטרה

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה