אימהות עם מהותיוזמה חדשה תחבר בין אימהות ירושלמיות בחופשת לידה מכל המגזרים, תעניק לנשים כלים לחוות את האימהות כמסע מתמשך של צמיחה אישית וחברתית, תעודד שיתופי פעולה כלכליים ביניהן ותסייע בהשתלבות מחודשת בשוק העבודה

המרכז נותן מענה לצרכים השונים של הנשים בתקופת ההיריון ולאחר הלידה, במגוון היבטים באופן מרוכז, מזמין ופתוח ותחת קורת גג אחת.

התמיכה תתאפיין במענה לצרכים שונים  של נשים  בתקופת  ההיריון, חופשת הלידה  ולאימהות לילדים בגיל הרך הכוללים: העצמה נשית הוליסטית דרך חווית האימהות בגוף והנפש, חיבור לרשת קהילתית מעצימה של אימהות המתמודדות עם מצבים דומים, ניפוץ מיתוס  "האימא המושלמת", המציג את האימהות כחוויה אופורית ומתעלם מתחושות הקושי, הכאב והתסכול -  מנת חלקן של מרבית האימהות.

במפגשים  יינתן דגש על יצירת נטוורקינג בין האימהות שיעודד קשרים חברתיים והקמת עסקים ויוזמות עסקיות של האימהות.

להקמת הפרוייקט שותפים עיריית ירושלים, המטה לפיתוח מנהיגות קהילתית, מרכז הצעירים, פורום אימהות ירושלמיות, רשות התעסוקה העירונית של עיריית ירושלים, האוניברסיטה העברית, מעוף ונעמת ירושלים. 

הסדנאות יכללו תכנים רבים בניהם:

שילוב הורות וקריירה, שילוב הורות וזוגיות, הורות, אסרטיביות ושפת גוף, הצבת גבולות בריאים, עזרה ראשונה לתינוקות, יזמות, זכויות נשים במקום העבודה, חזרה לחיי המין, ייעוץ הנקה, ייעוץ שינה ועוד.

יצירת מקום מפגש בו תוכלנה אימהות שנשארות בבית עם התינוקות להפגיש את הילדים וכן להיפגש בעצמן וליצור רשת קשרים בהן תוכלנה לשתף מניסיונן, להיתמך ולהיעזר.

חיזוק הזהות הנשית דרך חווית האימהות, יצירת העצמה אישית מגדרית על ידי הרחבת אפשרויות הבחירה של אימהות לגבי השילוב בין קריירה ומשפחה.

יצירת מסגרת העשרה ופנאי עבור נשים המעוניינות להישאר עם תינוקן.

יצירת מקום מפגש עבור הפעוטות שאינם נמצאים במסגרת חיצונית 

מסגרת הפעילות:

מפגש שבועי, ימי רביעי בשעות הבוקר בנוכחות הילדים בין השעות 09:00-12:00– המפגש הראשון יתקיים ביום רביעי, 31/12/14 במתחם התחנה, עלות כל מפגש הכולל הרצאה + סדנה וקפה ומאפה  20 ש"ח.

אחת לחודש לאימהות בלבד - יום שני הראשון בכל חודש  20:00 – 22:00

 

תמונה: flash 90

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה