מסיבת חנוכה בבית הנשיאנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ורעייתו הגברת נחמה ריבלין, ערכו הבוקר,(יום ג') במשכן הנשיא, מסיבת חנוכה לילדי עמותת "רחשי לב" אשר דואגת לשיפור חיי ילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם. נשיא המדינה "אתם הגיבורים של ההווה"

הנשיא הדליק את הנר הראשון של חנוכה יחד עם רועי גינת בן ה17.5 אשר חלה בסרטן בגיל שנה והתעוור כתוצאה מכך, הנשיא ורעייתו שרו עם הילדים את שירי חנוכה בהם "מעוז צור" ו"ימי החנוכה", חיזק אותם על עמידתם האמיצה מול המחלה הנוראה והצטלם עימם בסיום.

הנשיא בדבריו: "את חג החנוכה אנו חוגגים בעיצומו של החורף. השמש שוקעת מוקדם מאוד, וקר בחוץ. אבל כבר מאות שנים שאנחנו לא נותנים למציאות להכניע אותנו. דווקא חג החנוכה הוא המואר והחם מכל החגים. בחג זה אנו מגרשים את החושך ומחממים את הבית ואת הלב. המכבים נאבקו הרבה זמן כדי לטהר את המקדש ולהאיר אותו. המכבים הם הגיבורים של ההיסטוריה היהודית, אתם הגיבורים של ההווה. המאבק שלכם במחלה, הוא לא פחות עוצמתי ממאבק המכבים. התקווה, הנחישות והאמונה שניתן להכריע את החושך הם המרכיבים מהם עשוי ניצחון.

מצוות החג היא להדליק את נרות החנוכה בפתח הבית, כדי שהעוברים והשבים יזכרו, כמונו, את ההישג הגדול והכביר של המכבים. האורות שמפיצים הנרות נועדו להזכיר לכולנו כיצד אמונה ותקווה הן הבסיס לכל מעשינו, גם כאשר החושך מאיים להשתלט. הרבה אנשים נכנעים לחושך. אך יש הרבה שהם מתחזקים ולכך דרושות תעצומות נפש ולא פחות מכך תמיכה מהסובבים אותנו כדי להתחזק, להרים ראש, ולהמשיך להיאבק. רעייתי נחמה ואני שמחים על הזכות שנפלה בחלקנו לחגוג את החג במחיצתכם, וליהנות מאור היקרות שאתם מפיצים. אנו מאחלים לכם בריאות, שמחה, ותקווה.

באירוע סיפרה נציגת הילדים החולים, אמילי אמבר בת 11.5 ממודיעין על ההתמודדות היומיומית במחלה הקשה, הודתה לנשיא על מסיבת החנוכה ואמרה: "הייתי ילדה רגילה כמו כל הילדים. אהבתי לשחק בפארק, ללכת לחוגים ולשחק עם החברים. לפני 4 וחצי שנים, חליתי והחיים שלי השתנו. במקום ללכת לבית הספר אני מגיעה לבית החולים. את המורים החליפו בנות השירות של "רחשי לב" והחברים החדשים שלי שיושבים כאן איתי. רציתי להגיד תודה לנשיא המדינה ורעייתו שמארחים אותנו פה שימחתם אותי מאוד. זו זכות גדולה מאוד להיות כאן ועוד בחג הזה חג של ניסים שמסמל אור ותקווה. אני מתפללת שלי ולכל הילדים יהיה נס חנוכה משלנו וששנה הבאה נהיה פה כולנו בריאים ושלמים. תודה וחג שמח". אמילי חולה בסרטן כבר 4 שנים ומטופלת בבית החולים תל-השומר.

באירוע השתתפו כ-130 ילדים ונוער החברים בעמותת "רחשי לב", נשיא "רחשי לב" פרופ' צבי שפירר, צוות העמותה והורי הילדים.

תמונות: חיים צח/לע"מ


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה