סכנה להמשך קיומו של גן החיות התנ"כיחברי שדולת ירושלים בכנסת תובעים משר החקלאות להשיב לגן החיות את הקצאת המים בעלות של מים חקלאיים. זאת, לאחר שהמשרד שלל הכרה זו מגן החיות והעמיס עליו הוצאה נוספת של יותר ממליון ש״ח בשנה לדבריהם "יש סכנה להמשך קיומו של גן החיות

בית הדין למים קבע שגן החיות התנ"גי לא זכאי למים בתעריף חקלאי ובכך הקופצו הוצאות הגן ביותר ממיליון שקל בשנה. כעת חברי שדולת ירושלים בכנסת בראשות חברי הכנסת נחמן שי, זאב אלקין, אראל מרגלית ואורי מקלב תובעים משר החקלאות להשיב לגן החיות את הקצאת המים בעלות של מים חקלאיים. 

״בנסיבות החדשות, יש סכנה להמשך קיומו של גן החיות, אתר עממי ויקר ערך לירושלים״, כותבים חברי הכנסת לשר החקלאות, יאיר שמיר, ותובעים פגישה דחופה עימו.  
במשך עשרות שנים זכה גן החיות להקצאת מים לחקלאות עקב היותו מוסד ללא כוונות רווח, המהווה גוף מוכר בישראל ובעולם כולו ומקיים תכניות בתחום שמירת טבע, מחקר והשבה לטבע, ביחד עם פעולות חינוך ומעורבות בקהילה.

כל הכנסותיו של גן החיות הינן ממכירת כרטיסים ומינויים והוא אינו נהנה מכל תמיכה ציבורית. פעולות הפיתוח שלו והתוכניות המיוחדות שלו - ממומנות בעיקר מתרומות המגויסות בארץ וברחבי העולם.

שדולת ירושלים בכנסת המונה כ 40 חברים פותחת עתה במאבק פרלמנטרי וציבורי כדי לשמור את גן החיות בהיקף פעילות מלא ולמען תושבי העיר והתיירים המגיעים אליה.

ח"כ שי: ״הגן תורם תרומה עצומה לעיר ירושלים, לפיתוחה, לחיזוק מעמדה ולתיירות אליה. על שר החקלאות להשיב הקצאת המים לגן החיות, שכן ביטולה יפגע ביציבותו של הגן ויסכן את קיומו״.

שי דורון "משאב המים לתפעול השוטף של גן החיות הוא קריטי והעלאת מחיר מסכנת את תפקודו השוטף של גן החיות, אנחנו בתקווה שהשדולה למען ירושלים כמו גם אחרים יכנסו לעובי הקורה וינסו לבטל את רוע הגזרה".

 

תמונה: flash 90


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה