הר הבית בידינו? אולי...בשיתוף פעולה יוצא דופן יזמו חברי הכנסת, חיליק בר מהעבודה ומירי רגב מהליכוד הצעת חוק חדשה שתאפשר את תפילתם של יהודים בהר הבית בדיוק כמו שזה מתאפשר לבני דתות אחרות

לטענתם של יוזמי ההצעה, חיליק בר מזכ״ל העבודה וסגן יו״ר הכנסת וח״כ מירי רגב הגיע הזמן שאחרי 66 שנות קיום מדינת ישראל, תוסדר ותתאפשר תפילתם של יהודים במקום הקדוש ביותר לעם היהודי. עוד הם מוסיפים כי החוק מגן על זכותם של יהודים להתפלל בהר הבית בדיוק כמו שישראל דואגת וצריכה תמיד לדאוג לחופש הפולחן של בני כל דת אחרת הנמצאת בישראל, במקומות הקדושים לה הנמצאים תחת ריבונות ישראל.

הרעיון מאחורי הצעת החוק הוא הר הבית כסמל לשותפות ותחילתו של דו קיום, "כדאי שנתחיל ליישם בפועל חיים משותפים ולחלוק יחד תוך כבוד ובתיאום גם את התפילה והפרקטיקה הדתית, גם ובעיקר במקומות הקדושים ליותר מדת אחת ובדגש על הר הבית שהוא סמל חשוב לכולם ובעיקר לעם היהודי".

התרת תפילת יהודים בהר גוררת עימה התפרעויות, בזמן ביקוריו של ח"כ משה פייגלין אנו עדים ללא מעט התפרעויות ויידוי אבנים על כל זאת יוזמי ההצעה מציינים כי "הגיע הזמן גם לנטרל אחת ולתמיד את ״הפצצה הפוליטית״ הזו שנקראת תפילת יהודים בהר הבית. אין סיבה שכל פעם שאיזה שר או ח״כ יהודי יעלה להתפלל בהר הבית תפרוץ מיד דרמה פוליטית ומדינית במינימום ואינפיאדה שלישית במקסימום. צריך להרגיל את כל הצדדים שתוך סדר, כבוד הדדי ושמירה על כל זכויותיו וסמכויותיו של הוואקף במקום, כל איש מכל דת שהיא יוכל לעלות ולהתפלל בהר הבית ללא פרובוקציה, תוך שמירה על החוק וללא דרמות מיותרות ומזיקות. להתפלל במקום דתי זוהי זכות בסיסית שעל ישראל לשמור לכולם כולל כולם".

ח"כ חיליק בר וסגן יו"ר הכנסת "אם החוק יעבור במתכונתו הנוכחית תוך שמירה על זכויות וסמכויות הוואקף במקום, הרי שיהיה זה חוק היסטורי וחשוב אשר יאפשר אחת ולתמיד לכל בן דת שהיא בכלל וליהודים בפרט לממש את זכותו להתפלל בהר הבית, לפי חוק, ללא דרמה ופרובוקציה בתיאום ותוך שמירה על כבוד האחר, והרי שיהיה זה שינוי חשוב והיסטורי שבא לתקן עוולה וקיפוח נגד תפילת יהודים במקום הקדוש להם מכל. יש לי הכבוד הגדול להיות בין שני יוזמי החוק. אני מודה לח״כ מירי רגב אשר יחד איתה אני מוביל את החוק החשוב, ובמידה והחוק יעבור אהיה גאה להיות חתום על השינוי ההיסטורי, המתבקש והמחייב".

אילוסטרציה: flash 90 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה