ועדת הכלכלה אישרה : הוט ויס ישקיעו 5 מיליון שקל בהפקת החדשות המקומיותעדת הכלכלה של הכנסת החלה היום (יום ב') להכין לקריאה שנייה ושלישית את ההצעה של היו"ר, ח"כ אבישי ברוורמן, לתקן את חוק התקשורת ולחייב את חברות הכבלים והלוויין, הוט ויס, להקצות 5 מיליון שקל לטובת שידורי חדשות מקומיות

הוועדה אישרה כי ההצעה תיכנס לתוקף ב-22 באפריל 2014 כהוראה שעה לשנתיים. היו"ר ברוורמן הבהיר כי הכוונה היא שבשנתיים הקרובות תיבחן האפשרות להפיק את החדשות במסגרת השידור הציבורי, הוא אף קרא לנציגי החברות הוט ויס להעסיק כמה שיותר עובדים מהפריפריה שעסקו עד היום בהפקת החדשות המקומיות.

בפתח הישיבה הציעה ח"כ מירב מיכאלי, יחד עם ח"כ איציק שמולי, להטיל על הוט ויס לממן את החדשות המקומיות בסכום של 18 מיליון שקל בשנה. היא ציינה כי המחוקק דורש מהערוצים המסחריים לשדר חדשות ואין סיבה לא לדרוש זאת גם מהוט ויס. מנכ"ל הוא, הרצל עוזר, שב ואמר כי החברות הסכימו להתפשר ולהשקיע בכך 5 מיליון שקלים, אך אם הסכום יעלה ל-18 מיליון שקלים הוא יראה בכך הטלת תמלוגים בדלת האחורית ויעתור לבג"ץ נגד ההחלטה.

ממונה כלכלה במועצה לשידורי כבלים ולוויין, אבי עזוז, אמר כי כיום יש מפרט לפיו מתקיימים השידורים, והשקעה של 5 מיליון שקלים תהייה שונה ממה שקורה היום. יו"ר ועד עובדי החדשות המקומיות, חיים הר זהב, אמר כי הפחתת הסכום מ-18 מיליון שקל בשנה ל-10 מיליון שקל הייתה כחלק מהצעת פשרה שבמסגרתה הוט ויס יקלטו את עובדי החדשות המקומיות. הוא טען כי החברות הצהירו שלא יקלטו את העובדים, ולכן קרא לחייב אותן להשקיע 18 מיליון שקל בשנה. עם זאת, חנן פרץ מחברת מולטיקם, המפיק את המהדורה בקריית שמונה, טען כי ניתן להפיק את החדשות גם בסכום של 5 מיליון שקל בשנה וקרא לעשות זאת "כדי שהעובדים בפריפריה יוכלו להמשיך להתפרנס".

במהלך הדיון הודיעה ח"כ גילה גמליאל כי היא מושכת את הצעתה לחייב את האוצר לשאת במימון 5 מיליון שקלים נוספים, לנוכח העובדה כי מימון ציבורי יחייב מכרז וידחה את החזרה לאוויר של החדשות המקומיות. הצעתה של ח"כ מיכאלי נדחתה לאחר שאף ח"כ לא הצביע בעדה. ח"כ שמולי הציע לחייב את הוט ויס להשקיע 10 מיליון שקל בשנה, אולם הצעתו נדחתה לאחר שח"כ שמולי וח"כ רוזין תמכו בה, אולם חברות הכנסת רות קלדרון, איילת שקד, גילה גמליאל והיו"ר ברוורמן הצביעו נגדה. כאמור, הוועדה אישרה את הצעתו של היו"ר ברוורמן להטיל על הוט ויס מימון בסך 5 מיליון שקלים בשנה, כאשר בעד ההצעה הצביעו מלבד היו"ר גם חברות הכנסת גמליאל, שקד וקלדרון, וח"כ שמולי התנגד.

עוד נקבע כי המימון יחולק בין הוט ויס באופן יחסי, לפי מספר המנויים של כל חברה. כמו כן, המועצה לשידורי כבלים ולוויין תקבע את ההוראות באשר לתוכן, רמה, היקף ומתכונת השידורים וכן את אופן ההפקה ומועדי השידור, בהתאם לסכום שנקבע בחוק. כאמור, החוק ייכנס לתוקף ב-22 באפריל 2014 ויהיה בתוקף כהוראה שעה לשנתיים.

אילוסטרציה: flash 90 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה