כתב אישום נגד תושב ירושלים בגין עבירות מין בעשרות קטינים באמצעות האינסטגרם והוואטסאפיקיר בן דוד, תושב ירושלים בן 27, נאשם כי יצר קשר עם ילדים דרך האינסטגרם והוואטסאפ, הציג את עצמו כמארגן מסיבות וניהל עמם שיח בעל אופי מיני. בחלק מהמקרים גם נפגש עמם וביצע בהם מעשים מגונים

אילוסטרציה: פלאש 90

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה לפני זמן קצר כתב אישום לביהמ"ש המחוזי מרכז נגד יקיר בן דוד, תושב ירושלים בן 27, בגין שורה ארוכה של עבירות מין שביצע בעשרות קטינים בטווח הגילאים 11-17 שנים, באמצעות  האינסטגרם והוואטסאפ. חלק מהעבירות אף יצאו מתחומי המרחב המקוון ובוצעו במרחב הפיזי. כתב האישום מייחס לנאשם מעשי סדום, מעשים מגונים, עשיית פרסום תועבה בדמותו של קטין ועבירות נוספות.

על פי כתב-האישום, שהוגש על ידי עו"ד אלכסנדרה קרא,  במהלך השנים 2015-2020, ועד למועד מעצרו ב-15.9.2020, פנה הנאשם ל- 29 קטינים באמצעות אתרי אינטרנט ויישומונים שונים והציג את עצמו, בין היתר, כמארגן מסיבות המפרסם את עבודתו  באינסטגרם. הנאשם ניהל שיח בעל תוכן מיני עם הקטינים, במטרה לבצע בהם עבירות מין.

עוד על פי כתב האישום, במספר מקרים אף יצא הנאשם מן המרחב הווירטואלי, ונפגש עם תשעה קטינים. באותן נסיבות, ביצע הנאשם בשניים מהקטינים מעשי סדום, מעשים מגונים וכן גרם להם לבצע בו מעשי סדום ומעשים מגונים, בנסיבות אינוס. כמו כן, קיים הנאשם יחסי מין עם ארבעה קטינים בני 14 עד 16 וביצע מעשים מגונים בשלושה קטינים אחרים.

כמו כן, הנאשם פנה לקטינים נוספים תוך שהוא מציג את עצמו בזהות בדויה, לעיתים כקטינה כבת 14-16 ולעיתים כנער גאה בן 15. במהלך ההתכתבויות הללו, ניהל הנאשם שיח בעל תוכן מיני עם הקטינים, במטרה לבצע בהם עבירות מין. כך, ביקש הנאשם במהלך ההתכתבויות כי הקטינים ישלחו לו תמונות עירום שלהם והם נענו לבקשות, ובמקרה אחד אף גרם לכך כי קטין יבצע בעצמו מעשה סדום, יצלם את המעשים וישלח לו אותם.

בנוסף, בחלק מהמקרים, שיתף הנאשם את הקטינים תוך שימוש בזהות בדויה, אודות היכרות של הדמויות הבדויות עם הנאשם, וכן שיתף את הקטינים כי אותן דמויות בדויות קיימו יחסי מין עם הנאשם. בחלק מהמקרים הפעיל הנאשם, תוך שימוש בדמויותיו הבדויות, לחץ על הקטינים לפגוש בנאשם ולקיים עמו מגע מיני.

עם הגשת כתב האישום ביקשה הפרקליטות לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. בפרקליטות ציינו את ההיקף הגדול של הקטינים שנפגעו ממעשיו של הנאשם, שאת רובם המוחלט פגש באמצעות האינטרנט, ולא הייתה בין הנאשם לבינם היכרות מוקדמת.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה