הגבלת סכום הגביה היומי בחניוני בתי החולים בארץועדת השרים של הכנסת אישרה את הצעת החוק של ח"כ מאיר שטרית (התנועה), הקוראת להגביל את סכום הגבייה היומי לעשרה שקלים

מי שנאלץ לבקר בתדירות בבתי חולים, לרוב בנסיבות לא נעימות ממילא, חווה בוודאי על בשרו ובכיסו את התסכול הרב שבמצוקת החניה ובכורח לשלם בחניוני בתי החולים בארץ, בין חמשה עשר שקלים לשבעים שקלים. ועדת השרים של הכנסת אישרה את הצעת החוק של ח"כ מאיר שטרית (התנועה), הקוראת להגביל את סכום הגבייה היומי לעשרה שקלים.
 
ההצעה שגרסתה הראשונית אושרה בוועדת השרים לענייני חקיקה לקראת הגשה לקריאה טרומית, היא הצעתו של ח"כ מאיר שטרית, המבקשת לקבוע כי חניוני בתי החולים לא יגבו סכום הגבוה מעשרה שקלים ליום וכי תשלום עבור החניה יכול לשמש את בעל הרכב כתשלום לכל היום, ושהוא יכול להיכנס ולצאת מהחניה באותו יום ללא הגבלה. עוד מוצע כי מפעיל של חניון כזה יהיה פטור מתשלום דמי חכירה למינהל מקרקעי ישראל.
 
"לא יכול להיות שכיום בתי החולים מנסים להרוויח כסף על חשבון מצבם שלציבור החולים" אומר ח"כ שטרית.

אהרן אברמן, יו"ר ארגון 'לב מלכה'-המטפל בחולי סרטן ומסיע חולים לבתי חולים, בירך על הצעת החוק של חבר הכנסת מאיר שטרית שתסייע לעשרות אלפי חולים ובני משפחותיהם המתמודדים עם חוליהם ונאלצו לשם עד כה סכומי כסף גבוהים בחניונים בבתי החולים השונים בארץ. אברמן מוסיף יחד עם זאת, כי בתי החולים ראויים לשבח בכך שעד כה הייתה קיימת התחשבות בקהלים מסוימים, כמו חולי דיאליזה, מטופלים אונקולוגיים או מאושפזים לתקופה ארוכה, וזאת כמובן בהתאם לקריטריונים שמשתנים ממקום למקום.

בתוך כך, הצעת חוק נוספת עתיד להגיש בקרוב ח"כ נחמן שי, המבקש גם הוא לקבוע מחיר אחיד לחניה בכל יום. לדעת ח"כ שי משרד התחבורה צריך לקבוע את התעריף הסופי. ח"כ שי מציין כי כבר ששים חברי כנסת תומכים בהצעה שלו.

 

תמונה: flash 90


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה