מטה הבחירות העירוני יחד עם מינהל החינוך פעל במטרה לאתר פתרונות ולאפשר ככל הניתן קיום לימודים, בתי הספר מופו ונבדקו ונעשו כל המאמצים על מנת לקיים לימודים כסדרם.

לאחר בחינת כלל בתי הספר עלה כי ב- 57 בתי ספר קיים קושי לקיים את הלימודים ביום הבחירות. לאור זאת הנחה מנכ"ל העירייה לבחון כל בית ספר באופן פרטני ולאתר פתרונות במטרה לאפשר ככל הניתן קיום לימודים או פעילויות חינוכיות לתלמידים ולמנוע ביטול לימודים.
 
שבוע שעבר התכנסה ועדה המשותפת למשרד החינוך ומינהל החינוך בראשות מנהל מינהל החינוך משה טור-פז ודנה בכל 57 בתי הספר ובחנה אפשרויות שונות לקיום הלימודים. במקרים בהם התברר כי לא ניתן לקיים לימודים באופן מלא אושרו לימודים חלקיים או פעילויות חוץ בתי ספריות כגון: מוזיאונים ,פעילות טבע ,  פעילות חקלאית, וכד'. בבתי הספר בהם מוצבות קלפיות הצוות החינוכי יעדכן את ההורים והתלמידים במידה ויהיו שינויים בתוכנית הלימודים או בסדר היום בבית הספר רק ב- 11 בתי ספר בהם התברר כי לא ניתן יהיה לקיים לימודים ולא ניתן יהיה לקיים פעילות מחוץ לבתי הספר- אושר ביטול לימודים.
 
חשוב לציין כי במערכות בחירות קודמות בוטלו הלימודים במרבית בתי הספר ולא ניתנו פתרונות לקיום הלימודים. חשוב להדגיש כי בכל בתי הספר בהם לא יוצבו קלפיות, הלימודים מתקיימים כסדרם. 
 
להלן רשימת 11 מוסדות החינוך בהם לא יתקיימו הלימודים והתלמידים  
בית-הספר  היסודי פרנקל  רחוב האצל, 20 הגבעה הצרפתית.
בית- הספר היסודי יד המורה, ככר ארן זלמן 11.
בית -הספר תיכון ארץ הצבי, בית חינוך תורני עירוני רחוב הגננת גילה
בית-הספר היסודי  חב"ד בנות (חיה מושקה) רחוב שוהם 526א' גילה.
בית-הספר היסודי  ממ"ד בנות הר-נוף רחוב הרב טייב חי, 46 הר נוף.
בית -הספר היסודי נועם בנים, רחוב ויטל חיים, 32 גבעת שאול
בית-הספר תיכון -מרכז הנוער- קוסטה ריקה, רחוב קוסטה ריקה 15
בית-הספר היסודי  נווה עציון, רחוב חכמי יוסף 28 א' בית וגן.
בית הספר היסודי אדם, רחוב עמק רפאים 22 המושבה הגרמנית.
בית הספר התיכון לאומנויות, רחוב יצחק אלחנן 4, טלביה
בית-הספר חטיבת הביניים בני חייל, רחוב קדושי בבל 1 תלפיות מזרח.


צילום: פלאש 90.