בתי החולים של הדסה פועלים במתכונת שבת בגלל סכסוך עבודהבגלל הודעה על פיטורים של 200 עובדי בית החולים הדסה עין כרם והר הצופים, הוועד הכללי פתח היום (ג') בשביתה, ומפעיל את בית החולים במתכונת שבת. המרכז הרפואי בתגובה: " במקום לחפש פתרונות לבעיות המרכז הרפואי ולסייע להנהלה בהבראתו, בחר יו"ר ועד עובדי המנהלה והמשק, לפגוע בחולים ובמרכז הרפואי"

 
ועד עובדי בית החולים הדסה הכריז על העיצומים עקב פיטורי עובדים מבית החולים"  "בעקבות שורה של צעדים חד-צדדיים מצד ההנהלה, הפוגעים קשות בזכויותיהם ובמעמדם של העובדים".

אמנון ברוכיאן, יו״ר הוועד הכללי של עובדי בתי החולים הדסה מסר כי:״הנהלת המוסד החליטה לאמץ מדיניות קשה ומתלהמת כלפי העובדים בכדי להוציא לפועל תכנית הבראה חד-צדדית. מדובר בפגיעה קשה בציבור עובדי כפיים שעושה בבית החולים עבודת קודש, לילות כימים, כדי להעניק לתושבי ירושלים את הטיפול הרפואי הטוב ביותר. אם לא יוקפא תהליך הפיטורים נאלץ להחריף את הצעדים.״

מהמרכז הרפואי הדסה נמסר בתגובה: "מאז כניסתו לתפקיד גיבש המנכ"ל החדש של הדסה ד"ר אביגדור קפלן תכנית הבראה הכוללת גם ארגון מחדש של בית החולים. תכנית ההבראה מתבססת על הרתמות כל הצדדים, קרי הממשלה, ארגון נשות הדסה והעובדים ,להבראת המרכז הרפואי הדסה. תכנית ההבראה זוכה לתמיכה של ועדי הרופאים והאחיות. רק ועד עובדי המנהל והמשק מתנה הצטרפותו בדרישות להעלאות שכר לעובדים, החורגות ממנהל תקין. המוסד אינו יכול לעמוד בדרישות אלה. במקום לחפש פתרונות לבעיות המרכז הרפואי ולסייע להנהלה בהבראתו, בחר יו"ר ועד עובדי המנהלה והמשק, לפגוע בחולים ובמרכז הרפואי. ההנהלה לא תוכל להיכנע לתכתיביו. אנו קוראים לו לחזור לשולחן הדיונים ולהירתם ביחד עם ועדי הרופאים והאחיות להבראת המרכז הרפואי הדסה.

 

צילום:פלאש90


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה