הכנסת יוצאת לפגרה אך עשרות עובדים יתרמו יום חופשה וישפצו במו ידיהם חווה לנוער בסיכוןמי אמר פגרה? 40 מעובדי הכנסת, עובדי חטיבת התפעול ומשמר הכנסת, בחרו להתחיל את הפגרה ביום התנדבות על חשבונם, במהלכו ישפצו את "חוות בקעה", מרכז יום לנוער בסיכון. יחד עם עובדי הכנסת ישתתפו גם בני נוער מהחווה בשיפוץ. כל החומרים וכלי העבודה הנדרשים יובאו על ידי העובדים המתנדבים.

העובדים אוספים בימים אלה ציוד ביתי כגון וילונות, מפות ותמונות, שיסייעו להפוך את האתר, המשתרע על שטח של שני דונם וכולל שתי כיתות לימוד, מועדון וחממה, לפינת חמד מושכת, שתנעים את זמנם של בני הנוער הפועלים בה.
עובדי הכנסת המתנדבים חולקו לצוותים – צוות עבודות חשמל שיתקין במקום תאורת חוץ לאורך הגדר, יתקין ויחליף גופי תאורה בחזית הבניין, בפרגולות, בחדרים ובשטח הפתוח בחווה, יבדוק את המצלמות בחזית הבניין ואת חיבורן למחשב ויבדוק את כל הכלים החשמליים בחווה על מנת לוודא את תקינותם ובטיחותם. צוות עבודות תחזוקה יצבע את שולחן הבר המוזנח שבחצר, יתקן את גג הפרגולה ויצבע אותה, יתקין דלת חסרה בשירותים, יתקן את הקרמיקה השבורה בשירותים, יתלה מדפים, תמונות ווילונות, יסדר שביל מעבר נוח לשירותים הממוקמים מחוץ למבנה, יתקין חלון בשירותים ויצבע את כל החדרים. צוות עבודות גינון יקים תשתית צנרת לצמחים ולעציצים, ישתול צמחים, יניח דשא סינטטי ויתכנן פינת ישיבה. צוות עבודות כלליות יפנה ציוד, עצים ופסולת מהמתחם, יסדר, ינקה ויעצב את החדרים. "מטרת יום ההתנדבות היא קודם כל תרומה לקהילה", אומר מנכ"ל הכנסת רונן פלוט "כעובדי ציבור החיים יום יום סוגיות ציבוריות, העובדים ערים לצרכי הציבור וחשים צורך לתרום תרומה אישית. אני גאה מאד באווירה ההתנדבותית שמצאתי בקרב העובדים, המעידה על תודעת שירות גבוהה, ומעורבות אזרחית פעילה. בנוסף, יום התנדבות כזה תורם רבות לגיבוש העובדים ולהכרות של פנים שלא הכרנו אצל העובדים בעבודתם היומיומית בכנסת. התנדבות עשרות עובדים והקדשת יום מחופשתם השנתית לפרויקט, בהחלט אינה מובנת מאליה".
השיפוץ יתקיים ביום א', 4.8, בין השעות 8:30 -15:00, במועדון הנוער ברחוב יהודה 37, בקעה.
 
תמונה: flash 90

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה