תקציב עיריית ירושלים לשנת 2021 יעמוד על 5 מיליארד שקליםגידול של 13% בתקציב הבלתי רגיל של עיריית ירושלים לשנת 2021. התקציב ישמש את העירייה לביצוע וקידום מיזמים שונים שלא במסגרת התקציב הרגיל. התקציב הרגיל טרם אושר בגין העובדה שאין תקציב מדינה

ועדת הכספים של עיריית ירושלים אישרה אמש (ב') את התקציב הבלתי רגיל (תקב"ר) לשנת 2021, שיעמוד על 5 מיליארד שקלים (לעומת 4.4 מיליארד שקלים בשנת 2020). התקציב הבלתי רגיל מציג גידול של 13% בסך התקציב הכללי ביחס לשנת 2020, לצד גידול משמעותי בפיתוח ההשקעה בתחומי החינוך, תחבורה ותשתיות, שיפור פני העיר והתברואה.

החלטת ועדת הכספים כפופה לאישור המועצה.

המיזם החדש והמפתיע של עיריית ירושלים. צילום: פלאש 90

התקציב הבלתי רגיל, ישמש את העירייה לביצוע וקידום מיזמים שונים שלא במסגרת התקציב הרגיל, תוך מימון מאגרות והיטלים שונים וכן מהשתתפות משרדי הממשלה.

על פי הנתונים חל גידול משמעותי של כ-60% בתקציב שפ"ע וזאת בהתאם למדיניות ראש העיר בנושא שיפור ושדרוג המרחב הציבורי וניקיונו.

גידול משמעותי נוסף, של כ-50%, חל בתקציב הבלתי רגיל המיועד לתחום הרווחה לשנת 2021, מ-6 מיליון שקלים ל-9.3 מיליון שקלים. התקציב הבלתי רגיל בחינוך גדל ב-12% לעומת השנה החולפת, מסך של 464 מיליון שקלים לסך של 524 מיליון שקלים.

תקציב התחבורה ופיתוח התשתיות גדל ב-20% לעומת אשתקד, והוא יעמוד על סך של כ-3.8 מיליארד שקלים.

מהעירייה מוסרים כי הגידול בתקב"ר ישמש לביצוע שורה של מיזמים לטובת כלל תושבי העיר וביניהם:

  • שיפור ושדרוג מערכות המחשוב במערכת החינוך העירונית
  • המשך תנופת בינוי ושיפוץ כיתות בכלל רחבי העיר
  • שדרוג המרחב הציבורי לרבות שדרוג רחובות, שיפוץ וריבוד כבישים, הקמת ושיפוץ גני שעשועים ופארקים עירוניים
  • קידום תוכניות בניין עיר ומיזמי בינוי בכלל רחבי העיר
  • קידום שיפוץ והצטיידות ללשכות רווחה ועוד

 

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "אני גאה בכך שגם בשנת 2021 עיריית ירושלים תמשיך לפעול  להגדלת ההשקעה בכלל התחומים, תוך מתן דגש על קידום ופיתוח תשתיות תחבורה, בינוי, חינוך, רווחה ופיתוח המרחב הציבורי לטובת כלל תושבי העיר ירושלים ומבקריה. נמשיך לקדם ולהצעיד את ירושלים קדימה".[ההודעה נחתכה]  הצגת ההודעה כולה


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה