תכנית הפיקוח על הפעוטונים של עיריית ירושלים יוצאת לדרךמועצת העיר ירושלים אישרה את תכנית המסגרות הפרטיות לתינוקות ופעוטות. ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "מדובר בתכנית יצירתית, ייחודית וחסרת תקדים בעיר. מצוקת ההורים ברורה לנו וכך גם הצורך של המטפלות בידע מקצועי, תמיכה ושק עם קולגות. התכנית תגיע לכל השכונות בעיר ולכל המגזרים, ותאפשר מענה להורים ולמטפלות"

אילוסטרציה: פלאש 90
בשבועות האחרונים כולנו עדים לגל של מקרי התעללות בפעוטות. ראש העיר ירושלים, הנחה את הצוות המקצועי בעירייה להכין תכנית מקיפה במטרה למגר עד כמה שאפשר את מקרי ההתעללות בתינוקות בעיר ירושלים.
להלן עיקרי התכנית:
1. המחלקה לגיל הרך בעיריית ירושלים תקיים תכנית ייחודית לכ- 600 מטפלות ברחבי העיר ותעניק להן מגוון תכניות העשרה והדרכה בנושאים מגוונים.
2. התכנית כוללת 10 מפגשים שבמהלכם יעבור המטפלות הדרכה והעשרה בתחומים: עזרה ראשונה, החייאה, בטיחות בבית ומניעת תאונות, תזונה, כלים לבחירת מטפלות מתאימות ומיומנות חינוך בגיל הרך, כמו: ארגון וסדר יום חינוכי, חינוך מותאם עפ שלבי התפתחות הילד, חשיבות תנועה, מוסיקה ומשחק לגיל הרך, כלים לאיתור ילדים עם קשיים התפתחותיים ועוד.
3. התכנית תפעל בפריסה עירונית בכל רחבי העיר.
4. הקורסים יחלו בטווח זמן המיידי כאשר בשלב הראשון יחלו את הקורס 30 מטפלות מכל שכונה.
5. בסיום הקורס, יקבלו המטפלות תעודה, כך שהציבור יוכל לדעת איזה מטפלות עברו את התכנית.
6. מטפלות שעברו הכשרה יהנו מליווי מקצועי תמידי במתכונת של כנסים מקצועיים ומפגשי הדרכה והעשרה תקופתיים.
התכניות יופעלו בשיתוף המינהלים הקהילתיים, פרויקט שכונה צעירה, טיפות חלב ובסיוע ההורים. עיריית ירושלים רואה בהורים חלק משמעותי ושותפים מלאים בהצלחת המיזם.
ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "מדובר בתכנית יצירתית, ייחודית וחסרת תקדים בעיר. מצוקת ההורים ברורה לנו וכך גם הצורך של המטפלות בידע מקצועי, תמיכה ושק עם קולגות. התכנית תגיע לכל השכונות בעיר ולכל המגזרים, ותאפשר מענה להורים ולמטפלות. זהו שלב ראשוני של התכנית בהמשך נבחן כיצד ניתן להמשיך ולטפח שירותים מהסוג הזה למען הילדים של כולנו".
לפרטים נוספים ולהרשמה של מטפלות/גננות לתכנית, מוזמנים לפנות:

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה