כך ייראה השוק לאחר השיפוץ. הדמיה: באדיבות העירייה

אמש (א') התקיים כנס סוחרים ראשון מסוגו בעיר. הכנס הוא יוזמה של האגף לקידום עסקים יחד עם וועד הפעולה של שוק מחנה יהודה בהשתתפות סוחרי השוק, במרכז הכנס הוצגה לסוחרים התכנית לשדרוג שוק מחנה יהודה. הכנס התקיים במעמד ראש העיר ירושלים, משה ליאון, מנכל עיריית ירושלים איציק לארי, מחזיק תיק העסקים יהודה בן יוסף, מנהל האגף לקידום עסקים, אמיר חכימיאן ויו"ר ועד סוחרי שוק מחנה יהודה, טלי פרידמן.

במסגרת הכנס הוצגה לסוחרים התכנית החדשה של העירייה לשדרוג השוק והשמירה על האיזונים בין השוק של היום לשוק של הלילה, סוגיית הבטיחות בשוק והתקיים פאנל 'שאלות תשובות'.

להלן פרטי התכנית:

 1. עיריית ירושלים תממן רכישת כסאות ושולחנות חדשים, אחידים במראה, לכל סוחרי השוק שירצו בכך.
 2. עיריית ירושלים תממן את החלפת הבסטות למודולריות כשבסיום יום העבודה יוכלו סוחרי היום לקפל את הבסטות ולפנות מקום לחיי הלילה.
 3. סוגיית הקמת רעש במהלך היום: נקבעו כללים חדשים וגובה הדציבילים יוגבל לרמת הסביר.
 4. יסומן קו צהוב שיהווה גבול להוצאת כסאות ושולחנות והשארת מעבר הולכי רגל פתוח.

בשוק המקורה:

 1. כל בעל עסק יורשה להוציא מתקנים על הפודסט בקדמת העסק שלו ללא תשלום ובהיתר מראש בלבד.
 2. התרחבות שולחנות על פודסטים נוספים תתאפשר בתשלום אגרה כחוק ועל בסיס מקום פנוי בלבד ובהיתר.
 3. הוצאת מתקנים תאושר רק לעסקים בעלי רישיון או היתר זמני.

בשוק הפתוח:

 1. תתאפשר הוצאת כיסאות ושולחנות בפתח בית העסק בלבד ועד לקו הביוב הראשון.
 2. הוצאת כיסאות ושולחנות תתאפשר רק לאחר סיום שעת הפריקה והטעינה.
 3. הוצאת השולחנות תתאפשר רק בסמוך לחזית העסק
 4. באירוע חירום יפונו מיידית הכיסאות והשולחנות בכדי שהמעבר יוכל לשמש רכבי חירום.

 

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "מטרת התכנית היא פיתוח השוק ושדרוגו. במסגרת הפרויקט שיתפרס על פני מספר חודשים וייעשה בהדרגה תשקיע עיריית ירושלים מאות אלפי שקלים למען שדרוג השוק. אני שמח לדאוג לסוחרים, היום והלילה כאחד, נעשה עוד רבות למען השוק גם לאורך השנים הבאות. אני רוצה להודות לכל העוסקים במלאכה וליו"ר ועד סוחרי שוק מחנה יהודה, טלי פרידמן במיוחד. יישר כח".

 

יו"ר ועד סוחרי מחנה יהודה, טלי פרידמן: "סוחרי שוק מחנה יהודה הם מקשה אחת, צבעונית ותוססת שהביאה את השוק למצב של עניין בעולם כולו. היום אנו מתחברים יחד עם הגורמים העירוניים במטרה להמשיך ולמנף את השוק בישראל ובעולם. בחודשים הקרובים ישתדרג השוק גם מבחינת הנראות וגם מבחינת התמהיל העסקי שלו. אני צופה לשוק ימי זוהר שטרם נראו כמותם בסמטאות, המגמה רק תוסיף ותשתפר"