צילום: ארגון נשות הדסה
"הדסה", ארגון הנשים הציוני של אמריקה (ארגון נשות הדסה), הודיע כי רודה סמולו נבחרה כנשיאת הארגון החדשה, זאת במסגרת האסיפה הכללית של הארגון, שהתקיימה היום בניו יורק. סמולו היא הנשיאה ה-27 של הארגון, שנוסד לפני 107 שנה ומונה כ-300 אלף חברים, שותפים ותומכים והיא תיכנס לתפקידה ב-1 בינואר 2020. אלן הרשקין, שכיהנה כנשיאה ב- 4 השנים האחרונות, תסיים את תפקידה בסוף השנה.

סמולו תמשיך להוביל את הארגון בפעילותו למען הציבור במדינת ישראל הן בתחום הבריאות והן בתחום החינוך, תוך שימת דגש על הובלת מחקרים רפואיים פורצי דרך וטיפולים מצילי חיים באמצעות בתי החולים של הארגון- הדסה עין כרם והדסה הר הצופים בירושלים.  

הנשיאה היוצאת, אלן הרשקין, שהנהיגה את הארגון מאז שנת 2016 הובילה את יישום הסכם ההבראה שנחתם בין ארגון נשות הדסה, ממשלת ישראל והמרכז הרפואי הדסה, תוך תמיכה בנושאים בעלי חשיבות לאומית. במשך 4 שנות כהונתה הובילה קידום פרויקטים משמעותיים בבתי החולים של הדסה, למענם גויסו מאות מיליוני דולרים. בין הפרויקטים החשובים: השלמת מגדל האשפוז ע"ש דוידסון ופתיחת מרכז לבריאות הלב בהדסה עין כרם, מרכז השיקום והקמת חדרי לידה חדשים בהדסה הר הצופים. 
סמולו הצטרפה כחברה בארגון ב- 1980, ומאז מילאה שורה של תפקידים בכירים בהנהגת נשות הדסה. בתפקידה האחרון שימשה כמזכירה הארצית של הארגון וקודם לכן כסגנית נשיאה וחברת דירקטוריון הארגון העולמי, בנוסף הייתה נציגת נשות הדסה בתנועה הציונית האמריקאית. סמולו ובעלה קרייג הינם כבר דור שלישי למשפחות שחברות בארגון. 
סמולו אמרה אחרי המינוי: "תודה לאלן הרשקין על נחישותה ומסירותה לארגון נשות הדסה. אני מתרגשת להמשיך את הדרך שהתחילה המייסדת הנרייטה סולד והמשיכו נשיאות הארגון לאורך 107 שנים. בכוונתי  להמשיך בפעילות הארגון ליצור הזדמנויות עבור נשים יהודיות ולהוביל שינויים בישראל ובארה"ב".  
הנשיאה היוצאת של הארגון, אלן הרשקין, אמרה: "המחויבות של רודה לארגון ופעילותה לאורך שנים מהוות מקור השראה לדורות של נשים שימשיכו את החזון של ארגון נשות הדסה". 
מנכ"לית ארגון נשות הדסה, ג'ניס ויינמן, אמרה כי: "לרודה מחויבות רבת שנים לפעילות למען ישראל ולמען בריאות הציבור בכלל ונשים בפרט. אין לי ספק כי תחת הנהגתה של רודה ימשיך הארגון לצמוח אל מול האתגרים החדשים".
אודות ארגון נשות הדסה:
הדסה, ארגון הנשים הציוני של אמריקה, הוא ארגון הנשים הציוני הגדול ביותר בארה"ב. ארגון נשות הדסה נוסד ב-1912 ומונה 300,000 חברים, שותפים ותומכים חזקים. עם כניסת הארגון למאה השנייה לקיומו, גדלה גם המחויבות שלו לחדשנות וטיפול ומחקר רפואי משני חיים, העצמה נשית, חינוך, פילנתרופיה ובניית זהות יהודית. ארגון נשות הדסה תורם כבר למעלה ממאה שנה מיליארדי דולרים למען הציבור במדינת ישראל. הארגון ימשיך לפעול למען בתי החולים הדסה ולמען מטרות חינוך וחברה נוספות בישראל כפי שהוא עושה כבר שנים רבות.