קפסולות וללא ימי שישי: מערכת החינוך של ירושלים ערוכה לפתיחת שנת הלימודים תשפ"אמשה ליאון, ראש עיריית ירושלים: "עשינו את כל ההכנות הנדרשות בכדי להבטיח פתיחת שנת לימודים מוצלחת, בריאה ובטוחה"

פלאש 90

עיריית ירושלים מעדכנת כי היא ערוכה לפתיחת שנת הלימודים. מערכת החינוך בירושלים היא הגדולה בישראל ולומדים בה מעל ל-280 אלף תלמידים – מספר הגדול מכל תושבי חיפה. העירייה החלה כבר לפני חודשים ספורים בהיערכות ובתכנון  פתיחת שנת הלימודים בתרחיש של תחלואת הקורונה, כשתשעה צוותים שונים וחדשים הוקמו ופעלו בנושא. תוכנית העבודה מבוססת על העקרונות וההנחיות שהתווה משרד החינוך, תוך מתן אוטונומיה מירבית ככל הניתן למנהלי בתי הספר.

מתוך תפיסת העולם לפיה בחינוך הירושלמי מסתכלים על התמונה השלמה, ניתנו דגשים בהכנת התוכנית על  מקסום למידה מקרוב,  צמצום פגיעה ככל הניתן בנוער בסיכון ומתן מענה ייעודי וייחודי לאוכלוסיות חלשות. בנוסף, העירייה תפעיל תוכניות שונות של מסגרות יום לימודיות ועוד.

על פי המתווה המתוכנן של העירייה:

כיתות א'-ב': ילמדו רגיל, ללא קפסולות וללא ימי שישי

כיתות ג'-ד': ילמדו רגיל, בקפסולות של 18 תלמידים, ללא ימי שישי.

כיתות ה'-י"ב: ילמדו בקפסולות של חצי כיתה  4 פעמים בשבוע ולא פעמיים, כמו במתווה של משרד החינוך.

נקודת מהותיות בתוכנית:

  • רכישת 4,000 מחשבים לתלמידים נזקקים
  • הקמת חמ"ל עירוני מיוחד לחינוך, אשר מעניק שירות להורים וצוותי הוראה  וגם מרכז ואוסף  מידע על צרכים, הידבקות, מוסדות סגורים ועוד. החמ"ל יכלול גם צוות  שטח נייד אשר יגיע לשטח למתן מענה מהיר במידת הצורך.
  • השקת אתר אינטרנט ייעודי וייחודי  להורים, מורים ותלמידים בו תקשורת און ליין עם מנהל החינוך.

הקמת מוקד  טלפוני ובו כעשרים טלפנים הנותנים מענה לפניות ושאלות בנושאי פתיחת שנה ותחלואת קורונה.

  • שימוש במרחבים הציבוריים העירוניים לטובת לימודי התלמידים -  כדוגמת גן החיות, עמק הצבעים, מוזיאון ישראל, מוזיאון ישראל, עין יעל, מוסדות תרבות, מינהלים קהילתיים ועוד.
  • הפקת "מדריך  הפעלה אסטרטגי ובו  הנחיות למנהלים, לגננות ולצוותי ההוראה לצד תחלואת קורונה". בו מרוכז מידע, הנחיות והצעות להתמודדות עם האתגרים.
  • הרחבת תוכניות חינוכיות - רווחתיות - רגשיות בבתי הספר והגנים הנצרכים.
  • קיום ימי היערכות מיוחדים לצוותי ההוראה בשבוע שלפני פתיחת שנת הלימודים.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "עיריית ירושלים מוכנה לפתיחת שנת הלימודים! עשינו את כלל ההכנות הנדרשות כדי להבטיח פתיחת שנת לימודים מוצלחת,  בריאה ובטוחה. הכלים שפיתחנו בהם  החמ"ל והאתר הייעודי, יסייעו לצוותי ההוראה, להורים ולתלמידים להיות מעודכנים אונליין לגבי הנעשה במערכת החינוך ולהיות עם אצבע על הדופק בכל רגע. מינהל החינוך בעיר נמצא בקשר קבוע עם צוותי ההוראה בשטח כדי לעמוד בכל האתגרים שהתקופה הזו מביאה איתה. אני מאחל לכל התלמידים הירושלמים – שנת לימודים חדשה טובה ובריאה!".

סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק החינוך, חגית משה: "אני שמחה לפתוח את שנת הלימודים. השנה היא שנה מיוחדת ויש בה שינוי מהותי עקב הקורונה. השנה התאמנו את תוכניות הלימודים עם מענים טכנולוגיים ותוכניות לימוד אטרקטיביות וכן צורות הלימוד בבתי הספר מותאמות לקורונה, אם זה בקפסולות וכיתות קטנות.

יש לנו מינהל חינוך מעולה, מנהלים ואנשי חינוך מעולים. הם עשו בשנה שעברה עבודה מדהימה בזמן הקורונה וגם בפתיחת שנת הלימודים הזאת אני בטוחה שהם יעשו עבודה מדהימה. אני מאחלת לכל ילדי בית הספר והוריהם שנת לימודים פורייה טובה ובריאה".

אביב קינן, ראש מינהל חינוך ירושלים: "התפקיד של החינוך הירושלמי בעת הזאת הוא להיות עוגן למשפחות הירושלמיות ולאפשר לתלמידים, להורים ולצוותי החינוך שגרת לימודים בטוחה ונעימה. אני גאה בנשות ואנשי החינוך שלנו ובראשם מנהלות ומנהלי בתי הספר, שעובדים לילות כימים על מנת לפתוח את שנת הלימודים, ואילו השנה נדרשו ביתר שאת לאומץ, חדשנות, יצירתיות וגמישות מחשבתית על מנת לאפשר לכל תלמידה ותלמיד מקום ביתי ובטוח.יד ביד עם אנשי ונשות מינהל החינוך בעירייה, המנהלות והמנהלים הפגינו מנהיגות חינוכית פורצת דרך שהיא מגדלור לכל מערכת החינוך בארץ".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה