פתיחת שנת הלימודים הושלמה במלואה, כל בתי הספר והגנים בעיר נפתחו כסדרםשנת הלימודים בבירה נפתחה עם 275,000 תלמידים. ראש העיר ירושלים, משה ליאון בסיור בבתי ספר: " דווקא בתקופה הזו, החזרה לשגרת הלימודים מראה על החוסן שיש לצוותי החינוך בבירה".

שנת הלימודים תשפ"א נפתחה הבוקר (שלישי) בבירה.  ראש העיר, משה ליאון ביקר היום במספר בתי ספר ובחן מקרוב את פתיחת שנת הלימודים, תחת אתגרי התו הסגול.  ראש העיר ירושלים בירך את הצוות והתלמידים ואיחל להם שנת לימודים טובה ומוצלחת.

צילום: דוברות עיריית ירושלים
לקראת שנה"ל, המנהלים הונחו לבנות מערכת שעות הכוללת נוכחות של התלמידים במשך ארבעה ימים בשבוע בבתי הספר. העירייה הקימה חדר מצב חינוך-קורונה מיוחד. נרכשו מעל 4,000 מחשבים לחלוקה לתלמידים, עשרות מרחבים ציבוריים כגון גן החיות והמוזיאון, ישמשו ללימוד חוויתי וכפתרונות למצוקת מקום עקב לימודים בקפסולות, נבנו 198 כיתות חדשות ותקציב החינוך בעיר גדל מ-2.3 מיליארד שקלים בשנה שעברה ל-3.3 מיליארד השנה.
ראש העיר ירושלים, משה ליאון, סייר היום בבתי הספר: תל"י גאולים ו"פלא" ושוחח על התלמדים ועם אנשי הצוות החינוכי ואמר: "אני נרגש לפתוח את שנת הלימודים תשפ"א. דווקא בתקופה הזו, החזרה לשגרת הלימודים מראה על הכוח הגדול שיש לצוותי החינוך בעיר הזו. אני גאה במינהל החינוך שפעל לילות כימים כדי להגיע מוכן לפתיחת שנת הלימודים בצל משבר הקורונה, כולל הקמת חמ"ל מיוחד, עמוד אינטרנט ייעודי ותמיכה מלאה להורים, לילדים, למורים ולמנהלים. אני מאחל לכולנו פתיחת שנת לימודים שמחה, פוריה ובעיקר בריאה".

כחלק מההיערכות העירייה לפתיחת השנה היא השלימה בשיתוף משרדי החינוך והאוצר, את בנייתן של לא פחות מ-300 כיתות לימוד חדשות, מהן ייהנו כ-9,000 תלמידים מכלל המגזרים, בעלות כוללת של כ– 450 מיליון שקל. כך למשל, נבנו במזרח העיר 48 גנים חדשים בשכונות השונות והוקמו בתי ספר חדשים עבור כלל המגזרים. סה"כ נחנכו היום 198 כיתות חדשות. תקציב מינהל החינוך עומד על כ- 3.3 מיליארד שקלים, לעומת 2.3 מיליארד בשנה שעברה.

צילום: דוברות עיריית ירושלים

פרט להערכות ללימודים בצל הקורונה, הושקעו משאבים רבים בחדשנות, פיתוח ורווחת התלמידים וצוותי ההוראה. השנה יושם דגש משמעותי על "מודל ירושלים לחינוך שלם"-   מודל  המעניק לכל התלמידים והתלמידות הזדמנות אמיתית לבטא יכולות, להגשים חלומות ולשנות עולמות. מדובר במודל ייחודי ומוביל בישראל, המסתכל על כל תלמיד ותלמידה באופן כוללני ושלם: בתחומי הרווחה, החינוך והחינוך הבלתי-פורמלי. הוא יאפשר תהליכי למידה חדשנים, טכנולוגיים ומותאמים אישית, לצרכי התלמידים ולמציאות המשתנה, החינוך לערכים והכל מתוך התפיסה שבחינוך הירושלמי - מסתכלים על התמונה השלמה. במסגרת זו מקפידה העירייה לתת מענה לצרכי החינוך של כלל האוכלוסיות והמגזרים ללא הבדל וללא משוא פנים.
חברת המועצה חגית משה, סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק החינוך: "אני שמחה לפתוח את שנת הלימודים תשפ"א. מערכת החינוך בירושלים היא הגדולה בארץ, והינה עשירה, רבה ומגוונת, עם צוותי החינוך המובילים ביותר. בתלמידי החינוך בעיר מושקעים כמאות מיליוני שקלים בשנה וגם בשנת הלימודים הבאה, נמשיך להשקיע בהם משאבים רבים. השנה התחדשנו בתוכניות חינוך מגוונות וייחודיות לעיר ירושלים. זאת בנוסף להערכות של מערכת החינוך הירושלמית, ללימודים בצל מגפת הקורונה והתאמת סביבת הלימוד בכיתות ומבחינה טכנולוגית. יש לנו מינהל חינוך מעולה, מנהלים ואנשי חינוך מעולים שעשו בשנה שעברה עבודה מדהימה בקורונה וגם בפתיחת שנת הלימודים הזאת, אני בטוחה שימשיכו בכך. אני מאחלת לכל ילדי בית הספר והוריהם שנת לימודים פורייה טובה ובריאה".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה