פתיחת שנת הלימודים בירושלים: הוקמו 300 כיתות לימוד חדשות ושופצו 700 מוסדות חינוך ברחבי העירעיריית ירושלים ירושלים נערכת לפתיחת שנת הלימודים והקימה 300 כיתות לימוד חדשות, מהן ייהנו כ-9,000 תלמידים מכלל המגזרים. עלות הקמת הכיתות החדשות – 450 מיליון שקל. מנכ"ל העירייה, איציק לארי: "בניית 300 כיתות לימוד חדשות ושיפוץ של מאות מבנים הוא עוד הוכחה לכוח העצום של עיריית ירושלים – להביא את החינוך הטוב ביותר, במוסדות החינוך הטובים ביותר, עבור תושבי העיר"

צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

עיריית ירושלים תפתח בשבוע הבא את שנת הלימודים עם תוספת של כיתות רבות ומבנים חדשים ומחודשים: לקראת שנת הלימודים תשפ"א תשלים עיריית ירושלים, בשיתוף משרד החינוך ומשרד האוצר, את בנייתן של לא פחות מ-300 כיתות לימוד חדשות, מהן ייהנו כ-9,000 תלמידים מכלל המגזרים. עלות הקמת הכיתות החדשות – 450 מיליון שקל.

כך למשל, נבנו במזרח העיר 48 גנים חדשים בשכונות השונות והוקמו בתי ספר חדשים עבור כלל המגזרים וביניהם: בית ספר לחינוך המיוחד בהר חומה, ברמת שלמה וברמות, בי"ס יסודי הכולל גם גנים ייפתח בכפר עקב לתלמידים עם עיכוב שפתי/התפתחותי, לקויות למידה ולקויות רגשיות, אשכול גני שורוק יעבור למשכנו החדש בשועפט, כיתה לנערים עם מוגבלות שכלית התפתחותית תיפתח בישיבת קרלין, סמינר חדש בגבעת שאול, תלמוד תורה בבית וגן ועוד.

בנוסף, שיפצה העירייה כ-700 מוסדות חינוך, בהשקעה כוללת של כמאתיים ועשרים מיליון שקלים (השקעה של כעשרים מיליון ש"ח יותר בהשוואה לשנה שעברה). בין היתר בוצעו עשרים שיפוצי עומק של בתי ספר וגנים ובמעל 200 גנים מכלל המגזרים בוצעו שיפוצים נדרשים.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "אחד האתגרים הכי גדולים שעומדים בפני מערכת החינוך בירושלים הוא להשלים את המחסור בכיתות שנוצר לאורך השנים לנוכח הגידול באוכלוסייה. אני גאה במאות הכיתות החדשות שייכנסו השנה לפעולה ויתנו מענה לאלפי תלמידי ברחבי העיר, כמו גם בשיפוצים הנרחבים שביצענו כדי להביא את מוסדות החינוך במצב הטוב ביותר לפתיחת שנת הלימודים. כל זאת לצד עבדת מטה רחבה שנועדה להכין פתרונות לטווחים הבינוני והארוך.".

מנכ"ל העירייה, איציק לארי: "בניית 300 כיתות לימוד חדשות ושיפוץ של מאות מבנים הוא עוד הוכחה לכוח העצום של עיריית ירושלים – להביא את החינוך הטוב ביותר, במוסדות החינוך הטובים ביותר, עבור תושבי העיר. אני רוצה להודות למינהל החינוך העירוני, חברת 'מוריה', מינהל תיכנון, אגף מבני ציבור, משכל, משרד החינוך ומשרד האוצר, שבזכותם הצלחנו להוציא לפועל את כל המהלכים החשובים האלה. אני מאחל לכולם שנת לימודים מוצלחת, בריאה ומהנה".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה