פרופ' גמזו נפגש עם משה ליאון: "הדרך שבה עיריית ירושלים נוקטת היא הדרך הנכונה"פרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו נפגש עם ראש העיר משה ליאון ובכירים נוספים באולם מועצת העירייה כדי לדון במצב התחלואה בעיר. פרופ' גמזו: "נעשית בעיריית ירושלים עבודה בלתי רגילה. אני מצדיע לכם על הניסיונות לשלוט על תחלואת הקורונה בעיר המורכבת ביותר בישראל"

הממונה הלאומי על מאבק בנגיף הקורונה, פרופ' רוני גמזו, הגיע היום (ד', 12.8) לפגישה מיוחדת בעיריית ירושלים עם ראש העיר ירושלים, משה ליאון, המנכ"ל איציק לארי, פרויקטור הקורונה בעירייה שלום אייזנר ובכירים נוספים, כדי לדון במצב התחלואה בעיר.

מפגש פרופ' גמזו בעיריית ירושלים. צילום: דוברות העירייה

ראש העיר ובכירי העירייה הציגו נתונים שונים לפרופ' גמזו, בין היתר שמעל ל-50% מהחולים בירושלים כרגע הם ממזרח העיר, הציגו את החמ"לים העירוניים, נתוני פינוי חולים למלוניות וכן את פרוייקט "אנשי חייל", במסגרתו פועלת העירייה באמצעות פעילים בשכונות לטיפול פרטני בכל אחד מהחולים.

מפגש פרופ' גמזו בעיריית ירושלים. צילום: דוברות העירייה

פרופ' גמזו התייחס לעשייה הרבה של עיריית ירושלים ושיבח אותה: "נעשית בעיריית ירושלים עבודה בלתי רגילה. אני מצדיע לכם על הניסיונות לשלוט על תחלואת הקורונה בעיר המורכבת ביותר בישראל. אתם מצליחים להחזיק את התחלואה ולמתן אותה. מה שאתם עושים כאן הוא חסר תקדים בעולם.

אתם עושים את כל המהלך הזה עם עיר פתוחה, תחבורה ועסקים, אל מול אתגרים גדולים. צריך להמשיך לפעול להקטין את ההתקהלויות ולשבור את שרשרות ההדבקה. אני חושב שהדרך שעיריית ירושלים נקטה היא הדרך הנכונה. אתם מכירים יותר טוב את הקהילות והדרך של ניהול המשבר נותנת ביטחון למשפחות השונות שאם הם ייסגרו בבית - העירייה תספק להם את מה שהם צריכים. אני התרשמתי בצורה מדהימה מהיכולת שלכם לרדת לפרטים ולהכיר כל פרט וזו הדרך הנכונה להתנהל בשגרה לצד הקורונה".
מפגש פרופ' גמזו בעיריית ירושלים. צילום: דוברות העירייה

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "עיריית ירושלים תשלט על התפשטות הנגיף בדיוק כפי שעשתה בגל הראשון. חשוב לזכור כי המגפה היא גם מגפה כלכלית והיא גובה מחיר כלכלי כבד מאוד. ירושלים היא העיר הגדולה בישראל, עם מעל מיליון תושבים ואם מסתכלים על כמות החולים רואים שבירושלים יש פחות מחמישה חולים לאלף תושבים. אני מודה לפרופ' גמזו על דבריו החמים ומבטיח שנעשה הכל למען תושבי ירושלים".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה