פרויקט כביש 16: כביש הגישה לשכונת הר נוף יפתח מחדש לתנועהבימים הקרובים ישתפרו איכות חייהם של תושבי הר נוף והאזור- ציר הגישה לירושלים דרך שכונת הר נוף צפוי להיפתח השבוע. הכביש נסגר כחלק מהקמת פרויקט כביש 16. מטרתו: להקל על עומסי התנועה ולצמצם את זמני הנסיעה אל ומתוך השכונה

דרך חזקיהו רבין, כביש הגישה לשכונת הר נוף, ייפתח לתנועה בימים הקרובים, במועד עליו התחייבו שותפות שפיר-פיצרוטי וחברת נתיבי ישראל.

הכביש נסגר ביולי 2019 כחלק מהקמת פרויקט כביש 16, אשר ייצר דרך חדשה אל הבירה ובכך יישפר משמעותית את רווחת חייהם של תושבי האזור וכל הבאים בשערי עיר הבירה. העבודות אשר נמשכו כחצי שנה, איפשרו את כריית מנהרת הר נוף של כביש 16, אשר תחבר את מחלף מוצא עם גבעת שאול. הכביש המחודש צפוי לשפר באופן משמעותי את הנגישות לשכונת הר נוף והסביבה, להקל על עומסי התנועה ולצמצם את זמני הנסיעה אל ומתוך השכונה.

ראש העיר משה ליאון בכביש הגישה דרך הר נוף (צילום: דוברות עיריית ירושלים)

כביש 16, שהעבודות לסלילתו החלו לפני כשנה וחצי, נועד לשמש כניסה מהירה נוספת לירושלים מכיוון דרום-מערב, אשר תחבר בין מחלף מוצא לשכונות דרום-מזרח העיר. אורכו של הכביש הינו כשישה קילומטרים, והוא יכלול שתי מנהרות כפולות. כמו כן במסגרת העבודות יבנו שלושה מחלפים: באזור מוצא (כביש 1), נחל רבידה (גבעת שאול) ורחוב בייט בירושלים (סמוך לבית החולים שערי צדק).

עלות הפרויקט מוערכת  בכמיליארד שקל. הכביש החדש אמור לצמצם את מספר כלי הרכב הנכנסים לירושלים דרך גינות סחרוב ולהקל משמעותית על עומסי התנועה ועל זיהום האוויר בכניסה לעיר וגם בתוך העיר לאורך ציר בגין.

זכיין הפרויקט, שותפות שפיר פיצרוטי, נמצאת כרגע בשלבים מתקדמים של כריית המנהרות. במקביל מתקדמות עבודות האיטום והתימוך במנהרות וביצוע תשתיות. ב-3 המחלפים (מוצא, רבידה ובייט) מתבצעות עבודות קדחתניות של גישור, סלילה, הקמת מבנה אנרגיה בקרה, מעברי הולכי רגל ועוד. כל זאת במטרה להקדים ככל הניתן את לוחות הזמנים של הפרויקט ולאפשר לתושבי הסביבה והמבקרים בעיר ירושלים ליהנות מכביש 16 החדש, אשר צפוי להקל משמעותית על עומסי התנועה בכניסה וביציאה מהעיר.

משותפות שפיר פיצרוטי נמסר כי:  "אנו שמחים לעמוד באבן דרך משמעותית זו במועדה ולפתוח לרווחת התושבים את כביש חזקיהו רבין. זוהי הוכחה נוספת ליכולות הביצוע הגבוהות של השותפות אשר עובדת על קידום הכביש המשמעותי הזה – אחד הכבישים המשמעותיים לפיתוח העיר ירושלים. זהו פרויקט בעל אתגרים הנדסיים וכריית מנהרות כביש ארוכות ומורכבות אשר המהנדסים והעובדים של שפיר ופיצרוטי שוקדים עליו לילות כימים כדי להבטיח השלמת הפרויקט באיכות ובבטיחות בסטנדרטים הגבוהים בארץ".

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "קידום פרויקט כביש 16 הוא מהלך אסטרטגי חשוב עבור תושבי האזור ותושבי ירושלים כולה ואני שמח שהשגנו שלב נוסף בדרך אל היעד. פתיחתה המחודשת של דרך חזקיהו רבין, במועד שהובטח, היא בשורה חשובה לתושבי הר נוף והסביבה ואני בטוח שהם ירגישו כבר עכשיו הקלה. נמשיך לקדם את פרויקט כביש 16 כמו פרויקטי תשתיות וכבישים נוספים לרווחת תושבי העיר".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה